Akcja Partnerska

Ile czasu potrzebuje platforma Steam na wysłanie 500 GB gier przez Orange Światłowód?

PW
Paweł Winiarski
27

Postanowiliśmy wykonać niecodzienny test i sprawdzić ile czasu potrzebuje Steam na wysłanie 500 GB gier przez Orange Światłowód. Mamy w biurze łącze o prędkości 1 Gb/s więc sam byłem bardzo ciekawy ile to może potrwać.

W naszej redakcji każdy jest graczem i każdy posiada konto w serwisie Steam nawet jeśli gra na PC nieregularnie. To w tej chwili największy i najpopularniejszy sklep z grami na komputery osobiste. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak Steam poradzi sobie z wysłaniem na nasz komputer 500 GB gier kiedy damy mu do obsługi szybkie łącze 1 Gb/s w usłudze Orange Światłowód.

Oczywiście nikt codziennie nie pobiera tak dużej ilości danych z platformy gamingowej, ale wyobraźcie sobie, że musicie to zrobić kiedy na przykład zmieniliście komputer lub postanowiliście nowy system. Kiedyś zostawiało się pobieranie na noc, przy prędkości dzisiejszych łącz nie ma już takiej potrzeby. Tylko czy Steam będzie w stanie wykorzystać pełnię łącza Światłowodu? Zaraz się o tym przekonacie. Zapraszam na materiał.

A jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego ja zdecydowałem się podłączyć u siebie w domu Światłowód Orange (choć w niższej prędkości), przygotowałem na ten temat materiał, na którego obejrzenie również zapraszam.

Materiał powstał we współpracy z Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: