Akcja Partnerska

Jest lekki, poręczny i działa ponad dobę na jednym ładowaniu. Oto laptop HP Elite Dragonfly

Kamil Świtalski
17

Mówi się, że komputery schodzą na dalszy plan, bo muszą ustąpić miejsca nowym kategoriom sprzętu. Szczerze mówiąc -- sam nie wyobrażam sobie na tę chwilę zastąpić laptopa tabletem czy smartfonem. Tym bardziej w czasach, kiedy te stają się coraz doskonalsze -- czego doskonałym przykładem jest nowy HP Elite Dragonfly.

HP Elite Dragonfly: lekki, poręczny i uniwersalny komputer dla wymagających

Jak wielu użytkowników przenośnych komputerów, na pierwszym miejscu stawiam sobie ergonomię i czas pracy na baterii. To kluczowe elementy całej tej układanki, które pozwalają wygodnie i efektywnie korzystać z tego rodzaju sprzętu. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze kwestia wydajności oraz jakości wykonania. Czynniki z pewnością nie pozostają bez znaczenia i każdy stojący przed wyborem nowego komputera uwzględnia je przy odsiewaniu kolejnych kandydatów, którzy chcieliby trafić na nasze biurka.

24,5 godziny — taki czas pracy na jednym ładowaniu deklaruje producent. To przy moich standardach trzy dni pracy bez konieczności martwienia się o ładowarkę i poszukiwania kabla. Trzeba przyznać, że nawet jak na standardy 13,3" ekranów to fenomenalny wynik. A kiedy dodamy do tego jeszcze jego wagę (998 gramów w wariancie z mniejszym akumulatorem, lub raptem 115 gramów więcej przy większym wariancie), wypada to naprawdę obiecująco. Zresztą hasło reklamowe mówiące o tym, że HP Elite Dragonfly jest lżejszy od powietrza nie wzięło się znikąd — producent jest niezwykle dumny z tego, jak lekki i poręczny sprzęt udało mu się stworzyć. I wcale mnie to nie dziwi. Aha, a skoro już o mobilności mowa, to warto mieć na uwadze że model ten można nabyć z opcjonalnym gigabitowym modemem 4G LTE!

Pozostańmy jeszcze chwilę przy ekranie, który ma przekątną 13,3". Ale chcąc dopasować się do potrzeb wszystkich klientów, dostępne będą trzy warianty ekranów: Full HD (400 nitów i 1000 nitów) oraz 4K HDR 400 (do 550 nitów). Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać taki, który najbardziej odpowiada jego potrzebom i stylowi pracy. Warto też zwrócić uwagę na niezwykle cienkie ramki towarzyszące temu sprzętowi, dzięki którym cała konstrukcja może być tak niewielkich rozmiarów. A kiedy już jesteśmy przy konstrukcji, to komputer HP Elite Dragonfly posiada unibody z magnezu, które spełnia militarne normy MIL-STD 810G. Dla tych którzy mają dość palcowania się komputerów dobra wiadomość jest taka, że cała konstrukcja została pokryta powłoką oleofobową, która chroni komputer przed odciskami palców, a umycie sprzętu ogranicza się do przetarcia go szmatką.

No ale właśnie, mówiąc o uniwersalności: to nie tylko kwestia możliwości wyboru podzespołów. W czasach gdy z elektroniką właściwie się nie rozstajemy, zależy nam na sprzętach w których nie ma mowy o kompromisach. I właśnie takim chce być HP Elite Dragonfly — bo choć na pierwszy rzut oka to po prostu laptop, kiedy przyjrzymy mu się bliżej okazuje się, że to urządzenie dwa w jednym, to sprzęt konwertowalny. Ekran dotykowy i specjalne zawiasy pozwalają go dowolnie wyginać i dostosowywać do własnych potrzeb — a dzięki rozłożeniu go na płasko ekranem od zewnątrz, dla wielu może okazać się fantastycznym kompanem przy porannej prasówce czy nawet przy pracy twórczej. Niezależnie od tego na który z ekranów zdecyduje się użytkownik, każdy wspiera autorski rysik firmy — HP Rechargeable Active Pen G3.

Projektanci komputera tworzyli go mając w głowie cały czas bezpieczeństwo i dobro użytkowników — głównie tych biznesowych. Dlatego nie zabrakło w nim całego pakietu technologii, które HP od wielu lat opracowuje i dopieszcza. Wśród nich takie propozycje jak Sure Sense, Sure Recover, Privacy Camera, Sure Start Gen5 czy kilkustopniowa weryfikacja dzięki HP Multi-Factor Authenticate Gen3. Jest nawet Sure View trzeciej generacji, który zadba o poufność ekranu oglądanego w miejscach publicznych.

HP Elite Dragonfly - specyfikacja

  • Procesor: Core i3 ósmej generacji, Core i5 ósmej generacji, Core i7 ósmej generacji;
  • Pamięć RAM: do 16GB;
  • Pamięć wewnętrzna: 128GB, 256GB lub 512GB;
  • Ekran: 13 cali (1920 x 1080 lub 3840 x 2160);
  • Grafika: zintegrowana, układ Intel UHD 620;
  • Zabezpieczenia: czytnik linii papilarnych
  • Porty: 2x Thunderbolt z USB-C, 1 USB 3.1, HDMI, słuchawkowe/mikrofonowe, Nano SIM;
  • Kamerka: 720p;
  • Rozmiar: 30,43 na 19,75 na 1,61 cm;
  • Waga: 998 gramów / 1113 gramów.

Modny i elegancki, taki jest HP Elite Dragonfly

Firma jest dumna z tego jak efektowny i wygodny sprzęt udało jej się stworzyć — bo oprócz tego że HP Elite Dragonfly jest lżejszy od powietrza, jest także najlżejszym konwertowalnym komputerem dostępnym na rynku. A kiedy dodamy do tego fantastyczny czas pracy na jednym ładowaniu — otrzymujemy urządzenie które ma szansę spodobać się nie tylko ludziom biznesu. Bo choć to właśnie do nich głównie jest on kierowany, estetyczny wygląd z przepiękną niebieską poświatą w obudowie, wygodna klawiatura czy wysokiej jakości głośniki powstałe przy współpracy z Bang & Olufsen są wabikiem także dla całej reszty wymagających użytkowników. Warto także dodać, że firma HP przy produkcji tego właśnie modelu chętnie sięga po materiały z recyklingu (a dokładniej: odzyskanych przy czyszczeniu oceanów), dzięki czemu produkcja sprzętu jest łaskawsza dla środowiska.

Oficjalna polska prezentacja już za nami: i pierwsze wrażenie jakie pozostawił po sobie HP Elite Dragonfly jest niezwykle dobre. Niezwykle intryguje mnie kwestia czasu pracy na baterii — 24,5 godziny to naprawdę dużo. Cieszy też fakt, że każdy z użytkowników będzie mógł skonfigurować komputer do własnego widzimisię nie tylko dostosowując pamięć RAM czy procesor, ale także akumulator i ekran! Komputer pojawi się w polskich sklepach w pierwszej połowie grudnia, a jego ceny zaczynać się będą od 8999 zł.

Wpis powstał przy współpracy z firmą HP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: