Telekomy

Orange chwali się, że ma już 0,5 mln klientów Orange Światłowodu. W jakich miastach jest ich najwięcej?

GU
Grzegorz Ułan
44

Kiedy będzie u mnie w mieście? To najczęściej zadawane przez Was pytanie w komentarzach pod wpisami o Światłowodach Orange, zresztą nie tylko u nas. Na szczęście takich pytań będzie coraz mniej, bo ich zasięg systematycznie rośnie. Korzysta już z niego 0,5 mln klientów w całym kraju.

Orange na swoim blogu opublikował dziś aktualny stan dotarcia ze swoimi światłowodami w kraju. Najwięcej klientów, którzy mogli skorzystać z dostępu do sieci światłowodowej Orange jest w Warszawie - 79 tys., Wrocławiu - 30 tys., Krakowie - 29 tys., Szczecinie - 20 tys. i Łodzi - 19 tys.. Ogólnie jest ich już 0,5 mln, a w zasięgu, czyli z możliwością podłączenia się potencjalne 4 mln klientów.

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska:

Widzimy, że Polacy coraz chętniej wybierają superszybki internet. Potwierdza to ponad 500 tysięcy użytkowników Orange Światłowodu. Wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim ta usługa zdobywała klientów: pierwsze sto tysięcy użytkowników zdobyliśmy po dwóch latach od uruchomienia oferty, a ostatnie w zaledwie 7 miesięcy. Od 2015 roku zainwestowaliśmy w rozwój sieci światłowodowej ponad 3 mld zł. Dziś z usługi może korzystać ponad 4 mln, czyli blisko 30% wszystkich domów i mieszkań w Polsce. Chcemy, aby do końca przyszłego roku co najmniej 5 mln gospodarstw domowych było w zasięgu.

Nadzieją napawa fakt, że Orange coraz szybciej podłącza do sieci kolejne 100 tysięcy nowych klientów. Ostatnie 100 tysięcy udało się podłączyć w 7 miesięcy, poprzednie w 8 miesięcy, a drugie 100 tysięcy w 10 miesięcy.

Światłowody Orange dostępne są już w 142 miastach dla osób prywatnych, firm i różnych instytucji nie tylko w budynkach wielorodzinnych, ale i w 400 tysiącach domów jednorodzinnych. W połowie z tych miast zasięgiem objętych jest niemal połowa gospodarstw domowych.

Jeśli chodzi o o największy procentowy udział w liczbie podłączeń do sieci klientów będących w zasięgu światłowodów Orange, odnotowano go wśród mieszkańców Podkowy Leśnej - 52%. Na dalszych miejscach mamy Milanówek - 33%, Sulejówek - 28%, Zakopane - 27% i Szczecin - 19%.

Źródło: Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: