Ataki hackerskie

Zdjęcia, pseudonimy i dane osobowe – służby udostępniają komplet wiedzy o grupie rosyjskich hakerów

Patryk Koncewicz
Zdjęcia, pseudonimy i dane osobowe – służby udostępniają komplet wiedzy o grupie rosyjskich hakerów
5

Atakowali szpitale i infrastrukturę placówek publicznych

Grupa hakerów odpowiedzialna za ataki na brytyjskie i amerykańskie instytucje została ujawniona. Dane osobowe, pseudonimy i zdjęcia przestępców upubliczniono, a ich aktywa zostały zamrożone.

Hakerzy już więcej nie pojadą do USA i UK

Departament Skarbu USA wraz z brytyjskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych ujawnił zdjęcia członków grupy Trickbot, która atakowała szpitale, placówki publiczne i sieciową infrastrukturę rządową. Hakerzy mają też na koncie liczne oszustwa i zarzuty o pranie brudnych pieniędzy, za co teraz poniosą nieprzyjemne konsekwencje. USA i UK objęły siedmiu mężczyzn sankcjami wraz z zakazem podróżowania.

Źródło: Depositphotos

Dodatkowo zakazano licznym instytucjom i firmom udostępniania funduszy przestępcom z wyróżnieniem transakcji kryptowalutowych. Oprogramowanie stworzone przez hakerów było początkowo używane do przechwytywania danych uwierzytelniających w systemach bankowych, ale z czasem rozrosło się w potężne narzędzie do atakowania komputerów na całym świecie. Służby nie mogą ukarać ich inaczej, bo Rosja nie zezwala na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Sankcję mają być sygnałem nie tylko dla nich, ale też każdej grupy cyberprzestępczej, która zdecyduje się na ingerowanie w bezpieczeństwo krajów.

„Te cyniczne cyberataki powodują realne szkody w życiu i źródłach utrzymania ludzi. Zawsze będziemy stawiać nasze bezpieczeństwo narodowe na pierwszym miejscu, chroniąc Wielką Brytanię i naszych sojuszników przed poważną przestępczością zorganizowaną” – James Cleverly, brytyjski minister spraw zagranicznych

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu