Felietony

Optyka Lumii 920 w kiepskim świetle bije na głowę inne supersmartfony. Tylko iPhone 5 nie zawodzi

Michał Szabłowski
Optyka Lumii 920 w kiepskim świetle bije na głowę inne supersmartfony. Tylko iPhone 5 nie zawodzi
37

W kwestii reklamy gadżetu, nikt ostatnio nie wtopił tak, jak zrobiła to Nokia. Finowie zachwalali możliwości optycznej stabilizacji obrazu w kręconych najnowszym smartfonem z rodziny Lumia filmach, po czym okazało się, że w reklamie z panią jadącą na rowerze, Lumię 920 wyręczyła... profesjonalna kam...

W kwestii reklamy gadżetu, nikt ostatnio nie wtopił tak, jak zrobiła to Nokia. Finowie zachwalali możliwości optycznej stabilizacji obrazu w kręconych najnowszym smartfonem z rodziny Lumia filmach, po czym okazało się, że w reklamie z panią jadącą na rowerze, Lumię 920 wyręczyła... profesjonalna kamera. Od tamtej pory Nokia próbuje robić wszystko, by ludzie znowu uwierzyli w jakość optyki wykorzystanej w smartfonie. Po obejrzeniu zdjęć zrobionych kilkoma smartfonami przy kiepskim oświetleniu, liczba niedowiarków powinna drastycznie spaść.

Pamiętacie, która cecha Lumii 920 była najbardziej zachwalana w trakcie jej głośnej premiery? Nie była nią ani możliwość bezprzewodowego ładowania akumulatora, ani dwurdzeniowy procesor Snapdragon. Finowie postanowili pochwalić się technologią PureView wykorzystaną w aparacie smartfona. Wspomniany incydent z reklamą musiał ich zaboleć, bowiem postanowili sobie za punkt honoru dowieść swojej racji. Tym razem pomogła im w tym ekipa serwisu Engadget. Wyposażeni w najbardziej zachwalane smartfony gadżeciarze odwiedzili biuro Nokii w miejscowości Tampere i poddali optykę Lumii 920 kilku testom. Pierwszy z nich możecie zobaczyć na kolarzu powyżej, natomiast zdjęcia w wyższej rozdzielczości znajdziecie w galerii poniżej:

Gołym okiem widać, który smartfon wypadł najlepiej. Najgorzej poszło Galaxy S III, nieco lepiej HTC One X. Jedynie zdjęcia zrobione iPhonem 5 można bez zażenowania porównać do tych zrobionych Lumią 920. Wszystkie zostały wykonane z tego samego miejsca i przy tym samym oświetleniu.

Widoczne na nich kolory są bardziej żywe, a szczegóły ostrzejsze. O niebo lepiej wypada Lumia 920 również jeśli chodzi o widoczność szumów. Udało się jej pobić nawet osławionego brata - model PureView 808.

Nokia zawsze słynęła z co najmniej dobrej optyki w swoich telefonach i teraz tylko to potwierdziła, jednak prawdziwy sprawdzian jest przed Lumią 920. Dopiero, gdy trafi ona na rynek, będziemy mogli przetestować ją w każdych warunkach. Czy jest wśród naszych Czytelników ktoś, kto myśli o zakupie 920 właśnie pod kątem robienia nią zdjęć?

Po więcej zdjęć zrobionych w nie najlepszych warunkach świetlnych zapraszam zapraszam na stronę ich twórców z Engadget.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iphone 5HTC One XLumia 920