Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

Do podstawowej obróbki zdjęć wystarczy wewnętrzny edytor w smartfonie

PW
Paweł Winiarski
0

Jedni w ogóle nie dotykają zdjęć robionych smartfonem, inni natomiast grzebią w nich przynajmniej kilka minut zanim wrzucą je gdziekolwiek. Świetnych aplikacji do obróbki jest cała masa, ale czasem wystarczy po prostu edytor w smartfonie.

Niedawno publikowaliśmy materiał o tym, jak Oppo Reno 2 kręci filmy i jak je edytować w aplikacji zainstalowanej na smartfonie (Soloop). Smartfon bardzo dobrze radzi sobie też ze zdjęciami, do obróbki których nie jest wcale potrzebna dodatkowa aplikacja pobierana ze Sklepu Google. Oppo dodało do swojej nakładki fajny edytor, w którym zmienicie podstawowe parametry zdjęcia (często je ratując), skorzystacie też z kilkunastu filtrów, które przypominają te najpopularniejsze. To bardzo dobry pomysł, bo takie funkcje w zupełności wystarczą nawet nie do wstępnej, ale po prostu podstawowej obróbki zdjęcia.

Dla przypomnienia - Oppo Reno 2 posiada aż cztery tylne soczewki. Pierwsza z nich to aparat główny z matrycą 48 Mpix i sensorem Sony IMX586. Jest jasny, ma światło f/1.7, optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu. Drugi to teleobiektyw z matrycą 13 Mpix i światłem f/2.4, którym zrobicie dwukrotny zoom optyczny, 5 krotny zoom hybrydowy i 20 krotny zoom cyfrowy. Trzeci to ultraszeroki kąt 116 stopni z matrycą 8 Mpix i światłem f/2.2, czwarty natomiast to obiektyw Mono z 2 Mpix i światłem f/2.4

Materiał powstał we współpracy z firmą Oppo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: