Akcja Partnerska

Notebook pod choinkę do 2500 PLN, oto kilka naszych propozycji

KP
Kamil Pieczonka
13

Przed nami najbardziej gorący okres świąteczny, nauczeni doświadczeniem lat poprzednich staramy się szukać prezentów nieco szybciej, bo na ostatnią chwilę kurier nie zawsze dojedzie na czas. Nawet jeśli mniej więcej macie sprecyzowane przedmioty, które chcielibyście kupić, to i tak pewnie mało kto ma tyle cierpliwości aby przeglądać specyfikacje setek notebooków czy innych urządzeń. Dlatego w tym zestawieniu postanowiłem zrobić to za was.

Na poniższej liście znajdziecie cztery ciekawe propozycje notebooków w cenie poniżej 2500 PLN. Nie są to urządzenia, które mogłyby zadowolić np. graczy, ale jeśli szukacie uniwersalnego notebooka pozwalającego na swobodne korzystanie z internetu, programów biurowych czy nawet nieco bardziej wymagających aplikacji, to poniższe modele z powodzeniem spełnią te oczekiwania.

HP 15-DW0013NW

Cena od 1999 PLN

Najtańszy w całym zestawieniu notebook to urządzenie firmowane logiem HP, które należy co prawda do serii budżetowej, ale dzięki temu może zaoferować niezłą specyfikację w bardzo dobrej cenie. W przypadku tego modelu do dyspozycji mamy dwurdzeniowy (obsługa 4 wątków dzięki technologii HyperThreading) procesor Intel Core i3-7020U z 4 GB pamięci RAM oraz bardzo szybkim dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Całości dopełnia matowa matryca o przekątnej 15.6 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli, która zamknięta jest w bardzo małej obudowie z wąskimi ramkami po bokach. Dzięki temu szerokość notebooka jest porównywalna z urządzeniami wyposażonymi w mniejsze matryce. Pozytywnie przełożyło się to również na wagę, która w przypadku tego modelu wynosi zaledwie 1,74 kg.

Co nie mniej ważne w tej cenie dostaniemy także system Windows 10 Home oraz szereg przydatnych portów rozszerzeń, na czele z dwoma USB 3.0, jednym portem USB typu C, HDMI, czytnikiem kart pamięci oraz oczywiście bezprzewodową kartą sieciową WiFi oraz kontrolerem Bluetooth 4.2. Jak za niespełna 2000 PLN to świetna oferta.

Jeśli spodobał Ci się ten model, możesz go kupić na stronie naszego partnera.

Dell Inspiron 5570

Cena od 2399 PLN

To chyba jeden z najbardziej uniwersalnych notebooków w naszym zestawieniu. Dell poszedł tu na pewne kompromisy, ale dzięki temu był w stanie przygotować sprzęt, który zadowoli każdego, nawet osoby, które od czasu do czasu lubią w coś sobie zagrać. Do dyspozycji mamy dwurdzeniowy procesor 7. generacji Intel Core i5-7200U, który może pracować nawet z zegarem 3,1 GHz, a uzupełniają go 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 256 GB oraz układ graficzny z 4 GB własnej, dedykowanej pamięci.

Nie powinniście też narzekać na brak dodatkowych portów, do dyspozycji są 3 standardowe porty USB, jeden port USB typu C, HDMI oraz czytnik kart pamięci. Nie zabrakło też karty WiFi, Bluetooth’a oraz przewodowej karty LAN. Jak przystało na biznesowy model, Dell pomyślał praktycznie o wszystkim. Matryca o przekątnej 15,6 cala jest matowa i oferuje rozdzielczość 1920x1080 pikseli, która obecnie jest już swoistym standardem, a dzięki matowej powłoce, jest praktycznie niewrażliwa na refleksy świetlne. Warto docenić też fakt, że to jeden z niewielu notebooków posiadających jeszcze nagrywarkę DVD-RW.

Jeśli spodobał Ci się ten model, możesz go kupić na stronie naszego partnera.

Acer Aspire 3

Cena od: 2299 PLN

Acer Aspire 3 to świetny, uniwersalny notebook, który powinien spełnić oczekiwaniu użytkowników poszukujących przede wszystkim maszyny do wygodnego korzystania z internetu i pracy z aplikacjami biurowymi. Za wspomniane powyżej niespełna 2300 PLN dostajemy świetny, czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8265U, który może pracować z zegarem nawet 3,9 GHz. Całość uzupełnia aż 8 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD NVMe o pojemności aż 512 GB. W tej cenie naprawdę bardzo trudno byłoby dostać lepszą specyfikację. Oczywiście na zintegrowanym GPU nie pogracie w najnowsze gry, ale w przypadku tego modelu nie to jest kluczowe.

Aspire 3 został wyposażony w matową matrycę o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli, która zamknięta została w bardzo wąskich ramkach, co pozytywnie wpływa na jego wymiary zewnętrzne i wagę. Ta ostatnia to niespełna 1,7 kg, co jest świetnym wynikiem jak na sprzęt tej wielkości. Nie zabraknie wam także dodatkowych portów, mamy tutaj aż 3 porty USB (2x 2.0, 1x 3.0), wyjście HDMI oraz port LAN. Do dyspozycji jest też bezprzewodowa karta sieciowa działająca w standardzie WiFi oraz moduł Bluetooth, a całości dopełnia system operacyjny Windows 10 Home.

Jeśli spodobał Ci się ten model, możesz go kupić na stronie naszego partnera.

Dell Inspiron 15 3583

Cena od 2399 PLN

Dell Inspiron 15 3583 oferuje bardzo zbliżone parametry do prezentowanego powyżej Acera Aspire 3. Mam jednak wrażenie, że może się jednak pochwalić nieco solidniejszą obudową i lepszymi materiałami, bo sprawia lepsze wrażenie. W powyższej cenie dostaniemy konfigurację wyposażoną w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8265U, który pracuje z bazowym zegarem 1.6 GHz, ale w razie potrzeby może podnieść taktowanie nawet do 3.9 GHz. Wszystko to dzięki technologii Turbo Boost, gdy potrzebujemy najwyższej wydajności, procesor nam ją zapewni, automatycznie podnosząc swój zegar. Natomiast podczas normalnej pracy taktowanie jest znacznie niższe, a co za tym idzie mniejsze jest również zużycie energii.

Konfigurację naszego Della uzupełnia sensowne 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD NVMe o pojemności 256 GB. Do tego mamy też matową matrycę LED o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli oraz cały szereg portów: HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0/3.1 oraz czytnik kart pamięci. Jest też oczywiście bezprzewodowa karta WiFi, Bluetooth oraz przewodowy kontroler Ethernet. Notebook standardowo wyposażony jest w system Windows 10 Home. W tej cenie to bardzo klasyczna i warta rozważenia propozycja.

Jeśli spodobał Ci się ten model, możesz go kupić na stronie naszego partnera.

Notebooków spełniających nasze podstawowe kryterium ceny jest oczywiście znacznie więcej. Ogromna większość z nich jest jednak wyposażona w procesory Intela i w zasadzie trudno się temu dziwić. Jednostki obecne w powyższych komputerach są nie tylko oszczędne, ale w razie potrzeby potrafią być też bardzo wydajne. Tym bardziej, że wbudowany układ GPU posiada wszystkie potrzebne enkodery, które odciążają CPU we wszelkich operacjach związanych z odtwarzaniem wideo. To wszystko sprawia, że polecane przez nas notebooki zapewnią wam przyjemną i wygodną pracę zarówno w domu jak i w podróży.

Jeśli jednak potrzebujecie czegoś jeszcze lepszego, albo chcielibyście sobie od czasu do czasu w coś zagrać, to polecam zwiększyć nieco budżet i zajrzeć do naszego poradnika, w którym przyglądamy się komputerom do kwoty 3500 PLN. Świetne propozycje notebooków znajdziecie również w naszym prezentowniku pod linkiem prezenty.antyweb.pl.

<!-- (c) 2000-2019 Gemius SA version 2.0 Impressions: campaign: Intel – poradnik świąteczny 2019, placement: /antyweb , creative: Antyweb - artykul 1 --> <script type="text/javascript"> (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); </script> <script type="text/javascript"> (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); </script> <i id="_gde_isndwl_zdjsflgtld" style="display: none !important; visibility: hidden !important;"></i> <script type="text/javascript"> (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', 'nA5FLQCTfcwWj7x14uoipLcc74FwrcMUmbAg.Ptm5EX.b7', 'mdcmcomomi', 'hzrifscdegoqdzhxyanhsfhbdukv'], ['viewable', 'gde-default', 'nA5FLQCTfcwWj7x14uoipLcc74FwrcMUmbAg.Ptm5EX.b7', 'zdjsflgtld', '_gde_isndwl_zdjsflgtld']); </script> <script type="text/javascript" src="//gde-default.hit.gemius.pl/gdejs/xgde.js"> </script>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: