Przeglądarki internetowe

Portfel na kryptowaluty wbudowany w przeglądarkę? Już dostępny w Operze!

Kamil Świtalski
Portfel na kryptowaluty wbudowany w przeglądarkę? Już dostępny w Operze!
3

Opera zaprezentowała najświeższą wersję swojej mobilnej przeglądarki dla Androida, w którą wbudowała... portfel na kryptowaluty! I to taki, z którego korzystanie jest łatwe, wygodne — a podobno także i bezpieczne.

O tym że Operze kryptowaluty nie są obce -- to żadna nowość. Ale jeżeli jeszcze kilka tygodni temu powiedzielibyście mi, że to w przeglądarce internetowej będę mógł znaleźć portfel z kryptowalutami -- raczej bym nie dał temu wiary. Ale dziś, w dniu kiedy mobilna Opera w wersji beta otrzymuje wbudowany portfel z kryptowalutami, również przecieram oczy ze zdziwienia.

Mobilna Opera z wbudowanym portfelem na kryptowaluty

Dziś udostępniono pierwszą wersję przeglądarki Opera na urządzenia z Androidem, która ma wbudowany portfel na kryptowaluty. W opcjach przeglądarki znalazło się miejsce dla portfela, który obsłuży Ethereum, tokeny ERC20 oraz dApps. I nie trzeba będzie do tego korzystać z żadnych dodatków, wtyczek czy wprowadzać innych zmian: wszystko to w podstawowej wersji przeglądarki. Warto także mieć na uwadze, że portfel ten ma zostać zintegrowany ze sklepami internetowymi, dzięki czemu dokonywanie płatności będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jak to wygląda w praktyce? Możecie podejrzeć m.in. na materiale demonstracyjnym, który przygotowali twórcy:

Moduł portfela na kryptowaluty w mobilnej przeglądarce Opera dla systemu Android zaimplementowany został z użyciem dobrze znanego MetaMask.

Wygoda, bezpieczeństwo i jeszcze raz wygoda!

Przyznam szczerze, że na tę chwilę projekt jawi mi się przede wszystkim jako... odważny. Warto też mieć na uwadze, że zaprezentowany portfel z kryptowalutami to dopiero wersja beta, która dostępna jest dla wąskiego grona. W teorii (i na powyższej zajawce) wygląda to bajecznie prosto i wygodnie. Pytanie tylko, czy w praktyce sprawdzać się będzie równie gładko? No i czy / kiedy moglibyśmy liczyć na wsparcie innych kryptowalut?

Do najnowszej bety przeglądarki Opera możecie zapisać się pod adresem: https://www.opera.com/pl/crypto

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu