Przeglądarki internetowe

Opera Next - Zupełnie nowa przeglądarka od Opery już do pobrania!

Grzegorz Ułan
87

O nowej wersji mobilnej Opery pisaliśmy Wam jeszcze w marcu, dziś udostępniono wersję desktopową na Maca i Windowsa - Opera Next. Przyznam, że dawno nie korzystałem z Opery, ale to co ujrzałem po instalacji tej najnowszej wersji napawa mnie nadzieją na znakomity nowoczesny produkt wśród przegląda...

O nowej wersji mobilnej Opery pisaliśmy Wam jeszcze w marcu, dziś udostępniono wersję desktopową na Maca i Windowsa - Opera Next.

Przyznam, że dawno nie korzystałem z Opery, ale to co ujrzałem po instalacji tej najnowszej wersji napawa mnie nadzieją na znakomity nowoczesny produkt wśród przeglądarek.

speeddial

SpeedDial to teraz duże kafelki stron do szybkiego dostępu, które można również gromadzić w folderach. Zakładka Stash pozwala przechowywać strony, artykuły do przeczytania na później.

stash

stash2

Wystarczy, że będąc na danej stronie klikniemy w pasku adresu ikonę serca i dana strona bądź konkretny artykuł zapisze się w tej zakładce. Podobnie zresztą możemy dodawać nowe pozycje do zakładki SpeedDial.

stash3

Nie jest to jednak powielenie funkcji. W zakładce Stash możemy dowolnie wyświetlać zapisane strony, korzystając z suwaka po prawej - z podglądem lub bez. Funkcja ta może być doskonałym zamiennikiem dodatkowych aplikacji do przeczytania na później.

discover

Kolejną nowością jest zakładka Discover, którą znamy już z wersji mobilnej, a wyświetlająca najnowsze wiadomości z różnych dziedzin. Możemy je spersonalizować w oparciu o wybrane kategorie oraz lokalizację.

wyszukiwanie

No i pasek wyszukiwania mamy teraz podobny jak w Chrome, nazwany został jako Smartbox. Źródło wyszukiwania możemy zmieniać zakładkami u dołu paska.

To zupełnie nowa przeglądarka, stworzona od podstaw i oparta na silniku WebKit, z którego korzysta również Chromium. Wiem, że to nowa instalacja, bez żadnych dodatków, historii, ale nie pamiętam, aby w przypadku Chrome po czystej instalacji, tak piekielnie szybko ładowały mi się strony. Zapowiada nam się ostra walka pomiędzy przeglądarkami, do której właśnie dołącza nowa Opera Next.

http://youtu.be/sD2mYdtvSBs

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu