Startups

Oni wracają! Startup School 2010 zaczyna nabór

Grzegorz Marczak
18

Ekipa organizująca Startup School 09 jak widać nie ma dosyć (o tym jak było i jak prezentowały się startupy które przeżyły to doświadczenie można było przeczytać na Antyweb). W te wakacje powracają z pomysłem zmobilizowania młodych ludzi do stworzenia własnego biznesu w internecie. Zasady "gry" są...

Ekipa organizująca Startup School 09 jak widać nie ma dosyć (o tym jak było i jak prezentowały się startupy które przeżyły to doświadczenie można było przeczytać na Antyweb). W te wakacje powracają z pomysłem zmobilizowania młodych ludzi do stworzenia własnego biznesu w internecie. Zasady "gry" są podobne jak do tych z zeszłego roku. 10 ekip dwu osobowych podczas wakacji zamiast wypoczywać na plaży ciężko pracuje po to aby stworzyć własny internetowy startup. Pomaga w tym doświadczona ekipa z pod znaku Rafała Agnieszczaka. Przy okazji nadmienię, że tak jak w zeszłym roku również i w tej edycji mam zamiar aktywnie promować tą imprezę na łamach bloga, bo moim zdaniem warto.

Można oczywiście powiedzieć, że nie wszystkie z zeszłorocznych produkcji to był sukces i że właściwie jedynie Animili.pl przebiło się do świadomości internautów. Nie można jednak oczekiwać cudów i 100% skuteczności jeśli chodzi o wyniki końcowe. Niektóre z stworzonych podczas zeszłorocznego konkursu serwisy nie przeżyły (czytaj nie wystartowały) inne okazały się niewypałem itp. Doświadczenia jednak zostały zebrane (po obu stronach) i mam nadzieję, że zaowocują w tej i w następnych edycjach.

Dla kogo i jaki jest plan lekcji w szkole (przepisane z strony startupschool):

Dla kogo?
Jesteś studentem lub świeżo upieczonym absolwentem? Programujesz lub interesujesz się marketingiem i zarządzaniem projektami? Jeśli masz wolne w wakacje, głowę pełną pomysłów i chciałbyś je zrealizować pod okiem bardziej doświadczonych w tej branży to dobrze trafiłeś.

Gdzie i kiedy?

Zaczynamy 28 czerwca i pracujemy do końca września. Do dyspozycji mamy biuro o powierzchni ponad 600 m2, dużo biurek i dobrą stołówkę. Komputer musisz wziąć swój.

Dlaczego?

Działamy w tej branży już 10 lat. Wierzymy, że nasze doświadczenie plus wasz zapał w jednym miejscu to najlepsza szansa na realizację ciekawych startupów.

Zasady współpracy

Przez cały czas trwania Startup School gwarantujemy noclegi i kieszonkowe, które pozwoli ci się utrzymać w Warszawie oraz pełne wsparcie przy realizacji projektu (konsultacje na bieżąco i cotygodniowe szkolenia). W zamian obejmujemy równe 50% udziałów w projekcie.

Zapisy do "letniej szkoły" są już otwarte na stronie startupschool.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu