Mobile

OneTouch Gabinet - aplikacja mobilna dla osób chorych na cukrzycę

GU
Grzegorz Ułan
11

Cukrzyca to ciężka i przewlekła choroba, z którą zmaga się obecnie 3 mln osób w Polsce. Muszą oni codziennie sprawdzać poziom glukozy we krwi, spisywać i przedstawiać lekarzom do analizy. Dostaliśmy właśnie informację od firmy LekSeek Polska, że udostępnili dla diabetyków bezpłatną aplikację mobilną, która znacznie ułatwi im ten proces.

Można w niej dodawać wyniki ręcznie, jak i można też połączyć ją poprzez Bluetooth ze swoim glukometrem OneTouch (można go bezpłatnie zamówić w aplikacji) i zaimportować dane do elektronicznego dzienniczka w aplikacji OneTouch Gabinet.

Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska:

Mamy nadzieję, że opracowane przez nas rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem diabetyków. Aplikacja ułatwi im prowadzenie rejestru swoich wyników, a lekarzom analizowanie pomiarów pacjentów. Narzędzie jest bezpłatne, a jego obsługa - bardzo prosta, więc może skorzystać z niego każdy chory na cukrzycę.

Jeśli wprowadzamy je ręcznie, wystarczy w menu aplikacji wybrać przycisk z ikoną ręki i dodać wymagane wartości, godzinę i datę pomiaru oraz uwagi czy pomiar dokonywany był przed czy po posiłku lub po wysiłku fizycznym.

Zestawienie wyników prezentowane jest na wykresie. Graficzna forma prezentacji pozwala błyskawicznie zorientować się, w jakim stopniu wyniki z danego okresu odbiegają od wartości progowych. Aplikacja zintegrowana jest z oprogramowaniem dla lekarzy Gabinet drWidget, zatem jeżeli pacjent pozostaje pod opieką lekarza, korzystającego z tego programu, to jego wyniki są automatycznie importowane do bazy i dostęp do nich tym samym staje się prostszy.

Tu ważna informacja, aplikacja dla lekarzy Gabinet drWidget również jest darmowa, sprawdziłem na ich stronie, więc warto, by zainteresowały się nią gabinety lekarskie, które nie korzystają do tej pory z tego typu narzędzi.

Adres strony dla lekarzy - Gabinet drWidget.

Aplikacja mobilna dla diabetyków do pobrania z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu