Felietony

Onet oskarża WP o manipulowanie wynikami wyszukiwania w Google. Istny kabaret ale mają dowody !

Grzegorz Marczak
Onet oskarża WP o manipulowanie wynikami wyszukiwania w Google. Istny kabaret ale mają dowody !
45

Aż parsknąłem kiedy przeczytałem, że to właśnie Onet stanął w obronie Internautów i jakości wyników wyszukiwania w Google. Naprawdę tak się dzieje. Przytoczę wam od razu fragment informacji prasowej aby nie przedłużąć: Grupa Onet.pl, w trosce o etykę i najwyższe standardy dziennikarskie w Inter...

Aż parsknąłem kiedy przeczytałem, że to właśnie Onet stanął w obronie Internautów i jakości wyników wyszukiwania w Google. Naprawdę tak się dzieje. Przytoczę wam od razu fragment informacji prasowej aby nie przedłużąć:

Grupa Onet.pl, w trosce o etykę i najwyższe standardy dziennikarskie w Internecie, oficjalnie potępia praktyki stosowane przez Grupę WP. Praktyki te mogą skutkować sztucznym generowaniem ruchu na stronie głównej portalu wp.pl, a jednocześnie poważnie naruszają warunki Google korzystania z wyszukiwarki. Szczegółowy opis wspomnianych działań znajdziecie Państwo w załączniku, wraz z materiałem wideo, które je ilustruje.

Wierzymy, że polskie media powinny stać na straży standardów w Internecie, w którym wszyscy funkcjonujemy na co dzień i w związku z tym podejmować działania mające na celu promowanie etycznych decyzji oraz uczciwej konkurencji rynkowej.

A oto materiał tłumaczący wszystko :

https://www.youtube.com/watch?v=6d_RZvW4LAE&feature=youtu.be

Czyli jak rozumiem robienie tego typu sztuczek w Google jest naganne natomiast kreowanie strony głównej dla klikaczy z Facebooka jest już ok. Przypomnę, że dokładnie taką praktykę Onetu opisałem niedawno na Antyweb. Tam też klikając na link z Facebook przenoszeni byliśmy na specjalnie spreparowaną stronę główną.

Różnica jest taka, że Onet robił to na poziomie wpisów na Facebook a WP robi to o poziom wyżej czyli bawią się preparowanie wyników dla osób wchodzących z Google.

No ale najzabawniejsze jest to, że Onet wierzy iż to oni "portale" będą stać na straży jakichkolwiek standardów - kiedy to właśnie te podmioty wprowadziły moim zdaniem najwięcej złych praktyk do polskiego internetu.

Gratuluję obu stronom wyścigu o wyniki. Dla mnie to jest istny kabaret a może właściwie to tragi-farsa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu