Startups

Onet kupił kolejny dobry serwis czyli jakelvis.pl

Grzegorz Marczak
Onet kupił kolejny dobry serwis czyli jakelvis.pl
15

Onet stał się właścicielem kolejnego dobrego serwisu internetowego (poprzedni moim zdaniem bardzo udany zakup dotyczył serwisu pclab.pl). Tym razem w ręce portalu dostał się jakelvis.pl czyli karaoke online - serwis stworzony przez agencję autentika.pl. Jakelvis.pl według google adplannera może poc...

Onet stał się właścicielem kolejnego dobrego serwisu internetowego (poprzedni moim zdaniem bardzo udany zakup dotyczył serwisu pclab.pl). Tym razem w ręce portalu dostał się jakelvis.pl czyli karaoke online - serwis stworzony przez agencję autentika.pl. Jakelvis.pl według google adplannera może pochwalić się 39 tysiącami UU i ponad 1,3 miliona PV. Wyniki te są bardzo szacunkowe i w ekstremalnych przypadkach może być kilkakrotna różnica na UU i PV (choć dla serwisów których znam prawdziwe dane aż tak duże odchylenia nie występują).

Autentika wyprodukowała kolejny dobry serwis który się sprzedał. Wychodzi na to, że może to być kolejny sposób na zarabianie pieniędzy przez agencję interaktywną. Jest tylko jeden warunek - trzeba mieć dobre pomysły i umieć je dobrze zrealizować. Autentika w sprzedaży swoich startupów ma już sporo doświadczenia, zaczęło się chyba od gover.pl, który został sprzedany Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost". Kolejna udana i sprzedana portalowi produkcja był to serwis Navigeo.pl - którego kupiła Wirtualna Polska. Do kompletu dochodzi teraz jakelvis.pl kupiony przez Onet.

Bardzo podoba mi się, że Onet nie włączył się do walki o ruch i w przeciwieństwie do gazety i Interii kupuje dobre serwisy a nie numerki w megapanelu. Nie mam żadnych wątpliwości, że jakelvis.pl pod skrzydłami portalu rozwinie skrzydła i szybko osiągnie "sporty" zasięg (przez spory mam na myśli poziom miliona UU).

Zakup jakelvis może nie być dobrym znakiem dla ising.pl czyli serwisu z tym samym pomysłem (karaoke online) ale moim zdaniem lepiej technologicznie wykonanym (chodzi głównie o jakość podkładów muzycznych). Chociaż, jeśli jakelvis osiągnie dzięki Onetowi jakieś znaczny zasięg to może okazać się, że inne portale też będą chciały mieć u siebie karaoke online po to aby nie odstawać ofertą od konkurentów.

W każdym razie gratuluję agencji Autentika kolejnego sprzedanego serwisu, a iSing życzę aby też znał jakiegoś dużego partnera aby mógł dynamicznie się rozwijać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onet