Startups

Gadzinowski vs Malicki na lookr.tv czyli o pojedynku na blipie

Grzegorz Marczak
Gadzinowski vs Malicki na lookr.tv czyli o pojedynku na blipie
32

O konkursie jaki zorganizował Jacek Gadzinowski pisałem jakiś czas temu na blogu (chodzi o możliwość zdobycia nagrody za to, że doda się Jacka do obserwowanych), nie wspominałem później, że do zabawy przyłączył się Mateusz Malicki, który chciał pobić wyczyn Jacka. Obaj panowie umówili się dzięki...

O konkursie jaki zorganizował Jacek Gadzinowski pisałem jakiś czas temu na blogu (chodzi o możliwość zdobycia nagrody za to, że doda się Jacka do obserwowanych), nie wspominałem później, że do zabawy przyłączył się Mateusz Malicki, który chciał pobić wyczyn Jacka.

Obaj panowie umówili się dzięki lookr.tv, na rozmowę w której mieli przedstawić swój punkt widzenia. Dzięki Maćkowi Budzichowi który poprowadził rozmowę było naprawdę ciekawie. Mateusz może trochę przejaskrawił niektóre opinie na temat blipa (szczególnie te negatywne), ale wydaje mi się, że taki głos osoby stojącej nieco z boku jest zawsze cenny. Przyznam, że z wieloma obserwacjami Mateusza jestem w stanie się zgodzić - tylko nie nadawał bym im aż takiego znaczenia.Oprócz tej "debaty" i akcji promocyjnych tworzonych przez użytkowników, koło Blipa zaczyna dziać się sporo ciekawych rzeczy. Chodzi mi głównie o to, że temat mikroblogów wypłynął na trochę szersze wody (ostatnio przeczytałem dość długi artykuł na temat tego zjawiska w Polityce) i dotarł do tych bardziej tradycyjnych mediów. Mam nadzieję, że Blip skorzysta na tych momentach rozgłosu i będzie rozwijał się tak dynamicznie jak do tej pory (a przypomnę, że Marcin mówił o podwajaniu ilości użytkowników).

Za granicą tam gdzie dominuje Twitter zaczął się natomiast dość ciekawy trend dociekania jak tak naprawdę wygląda popularność tego serwisu. Liczby jakie krążą po blogach i w różnego rodzaju serwisach internetowych pokazują, że Twitter został dość mocno nadmuchany przez "gwiazdeczki" z mainstreamu ale powoli zaczyna uchodzić z niego powietrze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blipTwitter