Polska

Onet kupił Jakdojade !

Grzegorz Marczak
Onet kupił Jakdojade !
55

Grupa Onet-RAS Polska przejmuje udział większościowy w wiodącej aplikacji do planowania podróży komunikacją miejską Jakdojade

Jak czytam w informacji prasowej : Grupa Onet-RAS Polska nabyła 69 procent udziałów należących do spółki City-Nav Sp. z o.o., operatora aplikacji jakdojade.pl – największej wyszukiwarki połączeń komunikacji miejskiej w Polsce. Z aplikacji, która wyświetla ponad tysiąc rozkładowych połączeń komunikacji miejskiej na minutę, korzystają ponad 3 miliony użytkowników miesięcznie (GA, październik 2016 r).


Założyciele jakdojade.pl, Bartosz Burek, Artur Szychta i Mikołaj Grajek, zachowają pozostały pakiet ok. 30 procent udziałów. Nadal będą oni członkami Zarządu, do którego dołączy dwoje przedstawicieli Grupy Onet-RAS Polska. Siedzibą spółki pozostanie Poznań.


Jakdojade jest jednym z najpopularniejszych produktów mobilnych w Polsce. Serwis udostępnia rozkłady jazdy środków komunikacji miejskiej i umożliwia planowanie podróży w 26 miastach w Polsce. Z wersji aplikacji na platformę Android korzysta 500 tys. użytkowników dziennie i 3 miliony osób miesięcznie. Serwis wyświetla ponad tysiąc połączeń na minutę i oferuje podróżnym w Polsce cenne dodatkowe informacje.


Jakdojade.pl pozwoli nam umocnić pozycję wiodącego wydawcy aplikacji na urządzenia mobilne w Polsce. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia naszego celu, jakim jest obecność na wyświetlaczu każdego smartfonu w kraju. Dodanie aplikacji Jakdojade do naszego portfolio produktów mobilnych zapewni atrakcyjne możliwości naszym klientom reklamowym i pozwoli nam zdobyć pozycję preferowanego partnera w dziedzinie mobilnych kampanii reklamowych o dużej sile oddziaływania.

Gratulacje dla twórców! Mam nadzieję, że ta akwizycja pozwoli na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój projektu.

Po co Onetowi taki serwis i aplikacja? Jak zakładam widzą potencjał w rozwoju usługi i jej popularyzacji (ja widzę kilka kierunków w którym można ją rozwijać) . Szczególnie przy zasięgu portalu bardzo łatwo będzie podnieść liczbę aktywnych użytkowników co może przełożyć się oczywiście na przychody. Nowych sposobów na monetyzacaję tego typu usługi też można wymyślić dość sporo pod skrzydłami Onetu - żyjemy przecież w czasach geolokalizacji. Warto też przypomnieć, że Onet w portfolio swoich usług posiada na przykład taki serwis jak Zumi itp.

Bardzo ciekawy zakup bardzo fajnej usługi. Podoba mi się też w tej transakcji fakt, że właściciel mają nadal część udziałów. To jest dobre rozwiązanie dla obu stron.

Więcej o Jakdojade:

Jakdojade 3.0 na Androida z Material Design i nowymi funkcjami. Jest świetne!
Nowe jakdojade.pl znacznie ograniczone w swojej darmowej odsłonie

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onet