Ciekawostki technologiczne

Celnicy zatrzymują "2000 podrabianych AirPodsów". Zabawne, bo to OnePlus Budsy

Kamil Świtalski
31

Poniedziałek rozpoczynamy od zabawnej historii z 2000 OnePlus Budsami które zostały zatrzymane przez amerykańskich celników za bycie... podróbkami AirPodsów!

Tuż po debiucie pierwszych bezprzewodowych słuchawek od Apple żartom nie było końca. Ostatecznie kilka lat później — wielu z nas zdecydowało się na zakup bezprzewodowych słuchawek, które oferują dużo większy komfort użytkowania, niż nieustannie zaplątane kablowe odpowiedniki. Ale wraz z popularnością AirPodsów na rynku obrodziło o dziesiątki bliźniaczo podobnych sprzętów. Pomijając już typowo chińskie produkty które za kilkadziesiąt złotych można kupić na Aliexpress — trudno jest np. Huawei Freebuds ukryć inspirację designem Apple. Podobnie jak trudno jest ją ukryć nowym OnePlus Buds, które przez swoje podobieństwo zostały zatrzymane przez celników.

Celnicy chwalą się zatrzymaniem 2000 podrabianych słuchawek Apple AirPods, które są produktem uwielbianej firmy

Celnicy pochwalili się udaną akcją na Twitterze — wstawiając fotografie przechwyconych słuchawek. Zatrzymany przez nich ładunek z HongKongu okazał się mieć w środku nie żadne no-name'y którymi rynek zalewany jest właściwie od dnia premiery AirPodsów, ale najprawdopodobniej są to zapowiedziane w lipcu OnePlus Buds. Autorski projekt chińskiej firmy która od lat wprowadza jedne z fajniejszych i najlepiej wycenionych smartfonów na rynku:

Szczerze — z rozbawieniem przeczytałem te doniesienia, dumny wpis na Twitterze — i pełen pochwał wpis na stronie internetowej, gdzie celnicy zostali pochwaleni za prężne działanie i uchronienie Amerykanów przed podróbkami AirPodsów. Teraz nie mogę się doczekać dalszego rozwoju sytuacji — czy dystrybutorom uda się odzyskać sprzęty i wprowadzić je do sprzedaży?

Zakładam że są setki paczek, które są dużo bardziej szkodliwe i niebezpieczne — tym razem wszystko wskazuje na to, że  to oryginalny produkt zapowiedziany przed kilkoma tygodniami i przez wielu wyczekiwany. Choć faktycznie — w białym wariancie niezwykle podobny do pierwszej generacji słuchawek AirPods. Ale akurat produkt OnePlusa jest na tyle unikalny, że ma w swojej ofercie także inne kolory — w tym świetnie prezentujący się... błękitny!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu