Ciekawe strony

One day, one deal!

jozwikp
One day, one deal!
5

Jakiś czas temu pojawił się zupełnie nowy pomysł na handel elektroniczny. Działający w modelu sprzedaży "one day, one deal" sklep Woot.com rozpoczął całkiem ciekawą tradycję polegającą na szukaniu super okazji. Sklep wychodzi nam na przeciw i serwuje tylko takie super okazje - jedną dziennie! A...

Woot

Jakiś czas temu pojawił się zupełnie nowy pomysł na handel elektroniczny. Działający w modelu sprzedaży "one day, one deal" sklep Woot.com rozpoczął całkiem ciekawą tradycję polegającą na szukaniu super okazji. Sklep wychodzi nam na przeciw i serwuje tylko takie super okazje - jedną dziennie! A co tam można kupić tak w zasadzie? Przykład z dzisiaj: USB Missile Launcher - wyrzutnia rakiet na USB za jedyne $17.99. Co do atrakcyjności oferty ciężko się wypowiadać oceniając jeden produkt. Pewne jest jedno - model ten działa!

Pionier przetarł szlak reszta poszła za nim. Sklep Bits du Jour dzisiaj oferuje nam: Easy Resource Editing Resource Tuner - program do edycji różnych plików. Różnica w cenie według sprzedawcy to 45%. Zasada działania dokładnie taka sama. Strona pozwala na zakup oraz wysłanie komentarza!

Sklep yugster.com proponuje nam dziś: HP Photosmart R725 6.2MP - aparat fotograficzny za $104.99. Model dokładnie ten sam. Kupić i skomentować ewentualnie poinformować znajomego. Mają fajny slogan "Great deals, yugly prices"!

Super oferty na soft dla Maca w maczot.com. A co dzisiaj: Anzan - Amazingly Simple File Transfer. Oszczędzasz 49%. Ta strona jako jedyna ma ładną i estetyczną grafikę. Czyżby wszystko co dla Maca było ładniejsze?

Na rynek "one deal, one day" wchodzi również Amazon.com oraz Buy.com. W tych marketach oferta dnia jest tylko elementem w całości. Amazon ma wiele super ofert na każdy dzień, buy.com stara się mieć jedną mega ofertę na kategorię.

Standardowo już na naszym rynku pojawił się klon tego pomysłu - sklep traffi.pl, który proponuje ten sam system sprzedaży. Nasi reklamują się hasłem: "Każdego dnia super okazja!" i określają wartość tej okazji na -20%. W dniu dzisiejszym możemy kupić: Kruszarka do lodu Caipirinha WESTend - Leo za 124 zł.

Ciekawostką w tego typu serwisach jest licznik odliczający czas do końca "super oferty" oraz, co bardzo pozytywne, system komentarzy do aktualnej oferty. Czy te pomysły są dochodowe? To pytanie zapewne pozostanie bez odpowiedzi. Oby sklepy "one day, one deal" nie stały się platformamy do pozbywania się odpadków z magazynów!

Napisane przez : Paweł Jóźwik

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu