Ciekawe strony

Otwarta beta internetowej telewizji Babelgum.

Grzegorz Marczak
Otwarta beta internetowej telewizji Babelgum.
11

Konkurencja dla Joost (telewizja internetowa) czyli Babelgum ogłosiła, otwartą wersję beta. Do tej pory Babelgum był dostępny jedynie dla zamkniętej grupy beta testerów (która mogła wysyłać zaproszenia). Otwarta beta jest jednak ograniczona – ograniczona została ilość dziennych pobrań klienta Babelg...

Konkurencja dla Joost (telewizja internetowa) czyli Babelgum ogłosiła, otwartą wersję beta. Do tej pory Babelgum był dostępny jedynie dla zamkniętej grupy beta testerów (która mogła wysyłać zaproszenia). Otwarta beta jest jednak ograniczona – ograniczona została ilość dziennych pobrań klienta Babelgum i ilość dziennych rejestracji (rejestracji dokonujemy z poziomu tego właśnie programu).


Nowa storna główna Babelgum

Pod adresem babelgum.com/download/ - możecie pobrać software do oglądania tej telewizji.

Po krótkim przyjrzeniu się ofercie Babelgum można powiedzieć, że jak na razie nie oferuje (kolejna porcja nowych treści zapowiedziana jest na przyszły tydzień) tyle treści co Joost, sam klient na pierwszy rzut oka ma więcej funkcjonalności przez co robi się mniej intuicyjny w obsłudze niż program konkurencji.


Interfejs Babelgum

Jeśli chodzi o jakość filmów i jakość odtwarzania to muszę przyznać, że jak na betę babelgum spisuje się całkiem dobrze. W joost na samym początku moich testów było dość sporo przerw podczas oglądania filmu i dość dużo razy serwis był niedostępny. W babelgum widać, że przed wpuszczeniem większej ilość użytkowników, autorzy postarali się o zapewnienie nieco lepszej jakości odtwarzania filmów.


Babelgum w pełnej okazałości

Joost nie daje jednak wyprzedzić się konkurencji nawet w pomysłach, nowy CEO Joost Mike Volpi twierdzi, że są otwarci na pomysły współpracy z Apple TV, wspomina również, że Joost może być dostępny na telefony komórkowe. Volpi twierdzi, że Joost dzięki swojej elastyczności ma bardzo duży potencjał, który można wykorzystać na bardzo wiele sposobów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu