Pokemon Go

Okulary rozszerzonej rzeczywistości do Pokemon Go to świetny pomysł

Paweł Winiarski
11

Moda na Pokemon Go jakby mocno przycichła, choć oczywiście fani tej mobilnej produkcji wciąż biegają po okolicy i łąpią kolorowe stworki. Ja też wrócę do tej zabawy kiedy powstaną specjalne gogle AR.

Qualcomm nawiązał współpracę z Niantic, twórcami Pokemon Go

Jej owocem ma być stworzenie sprzętu, oprogramowania i rozwiązań w chmurze, które rozwiną grę o okulary rozszerzonej rzeczywistości. Z jednej strony chodzi więc o sam rozwój technologii AR, z drugiej o poszerzenie możliwości gry Pokemon Go. Bo sami przyznacie, że łapanie Pokemonów w takich okularach to zdecydowanie ciekawszy pomysł niż patrzenie na nie na ekranie smartfona.

Wszystkie owoce współpracy obu firm mają być zoptymalizowane pod platformę XR2 Qualcomma, która według zapewnień firmy jest pierwszym obsługującym technologię 5G systemem rozszerzonej rzeczywistości, potrafiącym odtworzyć wideo w rozdzielczości 8K i 360 stopniach.

System będzie potrafił też obsłużyć Real World Platform od Niantic, czyli całą technologię obsługującą Pokemon Go i Harry Potter: Wizards Unite. Pozwoli ona twórcom oprogramowania lepiej korzystać z platformy XR2.

Kiedy sprzęt trafi do użytkowników? Tego na razie nie wiadomo, platforma będzie jednak dostępna dla członków Niantic Creator Program już w przyszłym roku.
Zobaczcie też jak wygląda ten cały pomysł, moim zdaniem dość ciekawie.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu