Jako pierwsi na scenie pojawili się Bill Nye oraz Todd Yellin. Pierwszy z dżentelmenów jest odpowiedzialny za jedną z najnowszych produkcji na Netfliksie, która zadebituje na platformie 21 kwietnia. Wszystkie zagadnienia, które będą poruszane w jego programie będą przestawiane z naukowego punktu widzenia, więc niezależnie od tego, czy rozmowy będą toczyć się o globalnym ociepleniu, technologiach, żywności GMO czy alternatywnej medycynie, Bill wraz ze swoimi reporterami oraz specjalnymi goścmi będzie zawsze starał się wytłumaczyć je w naukowy, racjonalny sposób.
Generowanie scenariusza w oparciu o algorytmy?
Podczas konwersacji z Billem poznaliśmy też sporo ciekawostek. Usłyszeliśmy je z ust wspominanego Todda Yellina, pracującego na stanowiski Vice President of Product Innovation w Netfliksie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że osoby wybierające tytuł do oglądania potrafią średnio wziąć pod uwagę od 40 do 50 produkcji – w grę wchodzi więc tylko kilka pierwszych wierszy z dostosowanymi do ich oczekiwań listami seriali i filmów. Każdej z nich poświęcamy zaledwie od 1,5 do 2 sekund, dlatego tak istotne są grafiki promujące produkcję, okładki, a nawet automatycznie startujące wideo w tle – jeden z tych elementów może okazać się decydujący, gdy chodzi o wybór serialu. Todd zaznaczył, że nie są to rekomendacje i należy unikać tego słowa, gdy mówi się o przygotowywanych przez algorytmy Netfliksa propozycje. Istotne dla każdego z widzów propozycje.
Wśród zadanych przez widownię pytań nie mogło zabraknąć tego dotyczącego opierania się Netfliksa o posiadane dane przy tworzeniu nowych produkcji. Serwis dysponuje przeogromnymi zasobami informacji na temat gustu widzów i popularności danych tytułów, dlatego mogłoby się wydawać, że skorzystanie z tego przy dawaniu zielonego światła nowościom jest łatwe i przyjemne. Todd nie pozostawił wątpliwości – jestśmy bardzo daleko od sytuacji, w której algorytmy będą w stanie wygenerować scenariusz nowej produkcji w oparciu o bazę informacji, ale jego zespół z Krzemowej Doliny rzeczywiście współpracuje z ekipą z Hollywood przy zamawianiu nowych produkcji.
Nowości w 2017 roku
Do wczesniej ogłoszonych nowości programowych Netfliksa na ten rok dołączyło kilka kolejnych tytułów, poznaliśmy też daty premier wcześniej znanych:
- Bill Nye Saves the World – premiera 21 kwietnia
- Michael Bolton’s Big, Sexy Valentine’s Day Special
- Orange is the New Black – sezon 5 – premiera 9 czerwca
- The OA – sezon 2 – potwierdzono powrót serii
- Anne (Ania z Zielonego Wzgórza) – premiera 12 maja
- Girlboss (Szefowa) – premiera 21 kwietnia
- Dear White People – premiera 28 kwietnia
- Grace and Frankie – sezon 3 – premiera 24 marca
- Chef’s Table — sezon 3 – premiera 17 lutego
- Project MC2: Part 3 – premiera 14 lutego
- Buddy Thunderstruck – premiera 10 marca
- Katherine Ryan: In Trouble – premiera 14 lutego
- Casting JonBenét – premiera 28 kwietnia
- Julie’s Greenroom – premiera 17 marca
Nieoficjalnie: Castlevania w tym roku na Netfliksie
Wśród oficjalnych zapowiedzi zabrakło nawet kilkunastosekundowego klipu dotyczącego produkcji o nazwie Castlevania, ale pojawiła się ona w materiale prasowym. Dzięki temu wiemy, że seria zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku – to pewne – ale nie mamy informacji dotyczącej typu produkcji: czy będzie to anime, a może serial aktorski. Castlevania opowiada o członkach rodziny Belmont polującej na wampiry. Jedyny rąbek informacji jaki poznaliśmy, to słowa Adi Shankara, współodpowiedzialnego za film Power Rangers, który w rozmowie z Colliderem wspomniał o pracach nad pełnej przemocy mini-serii Castlevania.
Więcej z kategorii Filmy:
- Czas na filmy z nowej fazy Marvela! Oto zwiastun "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"
- Zaskakująco dobry film ze znaczkiem Netflix. Miłość i potwory - recenzja
- Solidnie się uśmiałem, ale do kina pójdę. "Szybcy i wściekli 9" - zwiastun i nowa data premiery
- Wszyscy włączamy Netflix i oglądamy polski film "Prime Time" - recenzja
- Na te hity jeszcze zaczekamy - lista opóźnionych filmów