Netflix

Te sztuczki sprawią, że oglądanie Netflixa będzie jeszcze przyjemniejsze

Kamil Świtalski
Te sztuczki sprawią, że oglądanie Netflixa będzie jeszcze przyjemniejsze
57

Dziś kilka prostych, ale przydatnych, porad i sztuczek, które powinni znać wszyscy użytkownicy Netflixa. Żadna z nich nie jest specjalnie trudną, a zapewniam, że pozwoli na znacznie przyjemniejsze korzystanie z platformy!

Filmy i seriale po polsku na Netflixie

Chociaż niemal wszystkie nowości które pojawiają się na Netflixie posiadają język polski, to na głównej stronie usługa lubi nam wymieszać je z materiałami, które nie mają ani polskiego lektora/dubbingu, ani napisów. Jeżeli zatem interesują was seriale i filmy dostępne tam po polsku, to łatwo możecie je znaleźć pod tymi linkami:

Jak dopasować napisy na Netflixie?

Nie wszyscy wiedzą, że w webowej wersji Netflixa możemy dopasować wygląd napisów do własnego widzimisię. Gdy już będziecie zalogowani, zajrzyjcie pod ten link. To miejsce, w którym można zmienić krój czcionki, jej wielkość, dopasować cienie, a nawet dodać tło czy całą ramkę.

Oglądaj materiały na Netflixie w najwyższej jakości

Denerwują cię chwilowe spadki jakości wideo? Spokojnie, to tylko serwis dostosowuje seriale do jakości łącza, którym aktualnie dysponujesz. Ale jeżeli chciałbyś uniknąć takich przygód i zawsze móc cieszyć się Netflixem w najwyższej jakości, to możesz to zrobić pod tym linkiem. Pamiętaj tylko, aby się wcześniej zalogować! To także menu, w którym możesz odznaczyć opcję automatycznego odtwarzania kolejnego odcinka.

Skróty klawiszowe, które przydadzą się do oglądania Netflixa

Niby nic trudnego, ale jeżeli nie zaglądaliście nigdy do kart pomocy w usłudze, mogliście nie trafić na zestaw skrótów klawiszowych, które obowiązują w programie. Oto one!

 • Space – zapauzuj / kontynuuj oglądanie
 • Enter – zapauzuj / kontynuuj oglądanie
 • PgUp – włącz
 • PgDn – pauza
 • F – wejdź w tryb pełnoekranowy
 • Esc – opuść tryb pełnoekranowy
 • Shift + strzałka w lewo – przewiń do tyłu;
 • Shift + strzałka w prawo – przewiń do przodu;
 • Strzałka w górę – podgłośń;
 • Strzałka w dół – przycisz;
 • M – wycisz

Polecamy: Jakie filmy pojawiły się na Netflix w 2018 roku? Zestawienie

Jak usunąć serie i wyrzucić je z zakładki "kontynuuj oglądanie"?

Jednym z najczęstszych zarzutów w stosunku do Netflixa, jest brak opcji usunięcia przypadkiem rozpoczętego filmu czy serialu. Przez wiele miesięcy potrafi on tkwić w limbo, w zakładce "kontynuuj oglądanie", dopóki nie zastąpią go inne produkcje. Jak usunąć stamtąd materiał? Wystarczy wejść na stronę https://www.netflix.com/WiViewingActivity, odszukać serię której chcemy się pozbyć, a następnie skorzystać z ikonki znajdującej się po prawej stronie (Hide from viewing history). Ta opcja pozwoli ukryć wszystkie materiały na naszym profilu — i efektywnie rozprawi się także z niesławną zakładką Kontynuuj oglądanie.

Jak wyzerować profil na Netflixie?

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś jak pozbyć się całej historii oglądania na Netflixie za jednym zamachem, to najbardziej efektywnym krokiem w tej kwestii pozostaje... usunięcie profilu i stworzenie go od nowa. Aby usunąć jeden z profili na naszym koncie Netflix, wystarczy udać się pod adres https://www.netflix.com/EditProfiles, wybrać ten którym chcemy zarządzać, a następnie skorzystać z polecenia Delete Profile. I gotowe!

Co nowego w polskim katalogu Netflixa?

Strona główna Netflixa nie pokazuje wszystkich nowości, które trafiają do katalogu serwisu. Jeżeli chcielibyście być zawsze na bieżąco — zajrzyjcie na twitterowe konto @Newflixpl. Oprócz tytułów które dodano do katalogu, konto informuje także o produkcjach, które uzupełniono o polską ścieżkę dźwiękową bądź napisy.

Dodatkowe wtyczki do przeglądarki

Oceny zawsze pod ręką

Netflix doczekał się także zestawu wtyczek do popularnych przeglądarek, które pozwolą na jeszcze wygodniejsze korzystanie z platformy. Jedną z nich jest NEnchancer dla Google Chrome, który pozwala bez opuszczania strony podejrzeć ocenę materiału na IMDB czy Rotten Tomatoes. Wystarczy tylko wskazać kafelek, a przy jego dolnym, lewym, rogu widnieć będzie gwiazdka z oceną oraz link do trailera. W ustawieniach wtyczki możemy dostosować widok i kilka innych dodatków, także nie wahajcie się zajrzeć także tam!

Więcej funkcji!

Kolejną z interesujących wtyczek jest Super Netflix. To także dodatek dla Google Chrome, który doda kilka ciekawych funkcji. Pozwoli zaimportować zewnętrzne napisy, dostosować jakość audio, a nawet uchronić się przed wszędobylskimi spoilerami, które lubią nas atakować znienacka!

Nie chcesz korzystać z testowych funkcji? Wyłącz je!

Netflix cały czas testuje nowości, które nie zawsze podobają się użytkownikom. Jeżeli chcielibyście raz na zawsze wyłączyć do nich dostęp — możecie to zrobić w bardzo łatwy sposób pod tym adresem — pamiętajcie jednak, że trzeba być zalogowanym.

Ukryte kategorie Netflixa

Przeglądanie katalogu potrafi być prawdziwym utrapieniem, szczególnie jeżeli do gry wchodzi kwestia ukrytych kategorii. Absolutnie nie rozumiem skąd te wszystkie komplikacje, ale jeżeli chcielibyście wygodnie przeglądać pakiet ukrytych kategorii na Netflixie, to skorzystajcie z pomocy wtyczki Netflix Categories.

Można też je wpisywać ręcznie. W tym celu skorzystajcie z linku http://www.netflix.com/browse/genre/NUMER_KATEGORII, w którym NUMER_KATEGORII zamieńcie na jeden z tej listy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przypominam też, że od niedawna Netflix na urządzeniach mobilnych oferuje tryb offline, który działa naprawdę sprawnie i bezproblemowo. Jeżeli nie można pobrać plików, a chcielibyście zaoszczędzić nieco transferu, to warto zajrzeć do ustawień aplikacji i zmienić jakość wyświetlanego wideo na najniższą. No i jeszcze ruletka dla wszystkich, którzy nie mogą zdecydować się, co chcą dziś obejrzeć!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu