Felietony

Office dla iOS'a i Androida nadchodzi moi Drodzy

Konrad Kozłowski
Office dla iOS'a i Androida nadchodzi moi Drodzy
4

Były plotki, przecieki i zaprzeczenia. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że jednak wielka przemiana Microsoftu dotknie także innych platform: iOS'a i Androida. Czy premiera nowej wersji pakietu Office w pierwszym kwartale przyszłego roku przyniesie jakże wyczekiwane wkroczenie aplikacji na produkt...

Były plotki, przecieki i zaprzeczenia. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że jednak wielka przemiana Microsoftu dotknie także innych platform: iOS'a i Androida. Czy premiera nowej wersji pakietu Office w pierwszym kwartale przyszłego roku przyniesie jakże wyczekiwane wkroczenie aplikacji na produkty mobilne innych marek?

Najpopularniejszy pakiet biurowy nigdy nie był zbyt mile odbierany przez osoby korzystające z dokumentów, w nim utworzonych, na urządzeniach mobilnych. Dla typowych komórek ("dumbphone'y") były nie lada problemem, natomiast dzisiaj pomimo tak ogólnodostępnego oprogramowania na tyle różnych platform przeglądanie może nie stanowi już przeszkody, lecz edycja z całą pewnością. Popularne bowiem jest wyposażanie systemów od różnych producentów w próbnej/niepełne wersje takiego oprogramowania, które to mają nas zachęcić do zakupu wersji pełnej.

Poczyniłem dwie takie inwestycje i obydwu żałuję do dziś - współpraca z dokumentami, szczególnie w nowym formacie (np. *.docx i *.xlsx) była najzwyczajniej problematyczna. Po otwarciu takiego pliku na telefonie, poczynieniu zmian i zapisaniu, nie raz powstawał niezły bałagan w całym pliku (między innymi dlatego zdecydowałem się na platformę Windows Phone). "Oficjalny" Office byłby więc wybawieniem.

TheVerge powołujący się na czeską stronę Ihned.cz donosi, że pracownik czeskiego oddziału Microsoftu - Petr Bobek - potwierdził informację na temat pojawienia się mobilnej wersji Office'a na systemy iOS i Android, a miałoby to nastąpić w okolicach marca 2013 roku. Najnowsza wersja, Office 2013, zostanie udostępniona klientom biznesowym jeszcze w tym roku w grudniu, natomiast dla pozostałych użytkowników byłby to miesiąc luty 2013 roku.

Co ciekawe jakiś czas później Microsoft wydał oświadczenie dające do zrozumienia, że informacje podane przez czeski oddział firmy są "niedokładne" i Microsoft nie ma "nic, czy chciałby się teraz podzielić".

Źródło: TheVerge, źródła grafik: TheVerge, WindowsValley.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftofficeMobile