Telekomy

Oferty na kartę w submarkach i u operatorów wirtualnych. Korzystniej niż w „wielkiej czwórce”?

Grzegorz Ułan
Oferty na kartę w submarkach i u operatorów wirtualnych. Korzystniej niż w „wielkiej czwórce”?
17

Pod moim ostatnim zestawieniem ofert na kartę w Orange, Play, Plus i T-Mobile, jeden z Czytelników zasugerował czy nie korzystniejsze będzie skorzystanie z ofert na kartę u operatorów wirtualnych. Sprawdźmy to.

We wspomnianym zestawieniu ofert na kartę „wielkiej czwórki” sprawdzaliśmy z jakiego zestawu usług możemy skorzystać przy doładowaniu kwotą 30 zł. Były to nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS (z wyjątkiem Play - tylko SMS-y) oraz 30 GB transferu danych (z wyjątkiem Orange - 50 GB).

Tak więc w submarkach i operatorów wirtualnych sprawdzimy teraz oferty na kartę z podobnym zestawem usług w cenie do 30 zł.

Oferty na kartę w zasięgu sieci Orange

W zasięgu sieci Orange możemy skorzystać z dwóch ofert na kartę - w Orange Flex i Nju Mobile. Orange Flex w cenie 30 zł oferuje pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 30 GB transferu danych, czyli o 20 GB mniej niż w ofercie na kartę w Orange.

Z kolei w Nju Mobile za pakiet w cenie 29 zł miesięcznie otrzymamy taki sam zestaw usług co w Orange Flex (bez Social Pass), jednak z zastrzeżeniem, że dopiero po dwóch latach. Na start otrzymujemy 10 GB transferu danych, 30 GB pojawi się po tym okresie nieprzerwanego korzystania z tego pakietu.

Oferty na kartę w zasięgu sieci Play

W ofercie na kartę Mobile Vikings skorzystamy z pełnego no limit na rozmowy i wiadomości i 25 GB transferu danych za 25 zł miesięcznie. To mniej gigabajtów niż w ofercie na kartę Play, ale taniej oraz z nielimitowanymi wiadomościami MMS i kumulowaniem niewykorzystanego transferu.

Natomiast w Virgin Mobile skorzystamy z oferty na kartę na identycznych warunkach, co w Play na kartę - nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS oraz 30 GB transferu za 30 zł miesięcznie.

Oferty na kartę w zasięgu sieci Plus

W Plush na kartę skorzystamy też z identycznej oferty jak w Plus na kartę z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami oraz 30 GB transferu danych - 15 GB z pakietu + 15 GB w bonusie za doładowanie konta kwotą 30 zł.

a2mobile z kolei proponuje ten sam zestaw usług w cenie 29,90 zł - pełen no limit na rozmowy i wiadomości i 30 GB transferu danych.

Jednak najkorzystniejszą ofertą na kartę w zasięgu sieci Play będzie oferta Lycamobile - bez nielimitowanych MMS-ów, ale za to nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS oraz aż 50 GB transferu danych za 25 zł miesięcznie (pierwsze 5 odnowień pakietu za 12,50 zł).

Oferty na kartę w zasięgu sieci T-Mobile

Na koniec zostały nam oferty submarki T-Mobile - Heyah. W subskrypcji Heyah nie uświadczymy podobnego transferu co w ofercie na kartę T-Mobile, za to obok nielimitowanych rozmów i wiadomości dostaniemy 10 GB mniej, ale za 10 zł mniej.

Natomiast w ofercie na kartę Heyah skorzystamy już z transferu na poziomie 35 GB w miesiącu za 25 zł miesięcznie.

Najkorzystniejsza oferta na kartę

Tak więc najkorzystniejszą ofertą na kartę w submarkach i u operatorów wirtualnych znajdziemy w Lycamobile, z kolei jeśli zależy nam na nielimitowanych MMS-ach warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty na kartę w Heyah.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu