Telekomy

Najlepsza oferta komórkowa dla rodziny 2+2

Grzegorz Ułan
Najlepsza oferta komórkowa dla rodziny 2+2
1

Pod jednym z ostatnich moich wpisów, pojawiła się prośba o przygotowanie zestawienia ofert rodzinnych. Czytelniczka wskazywała jednocześnie na ubogi dostęp do takich porównań. Cóż, nadrabiamy.

Rzeczywiście może to być problem w rodzinach 2+2, zwykle rodzice w takim przypadku wykupują dwa abonamenty dla siebie, a dla dzieci wybierają tańsze oferty na kartę. Te trzeba pilnować, doładowywać, a można przecież wykupić na jednym koncie cztery numery i za wszystkie płacić mniej. Nawet mniej, niż w najtańszych miesięcznych pakietach w ofertach na kartę.

W powyższym przykładzie mniemam, że wygląda to jeszcze mniej korzystnie, bo wygląda to na dwa rachunki za abonamenty - po dwa numery na każdym.

Najlepsze oferty dla 4 numerów w rodzinie - do 20 zł za numer

Obecnie najtańsze pakiety w ofertach na kartę kosztują 30 zł miesięcznie, gdzieniegdzie można jeszcze znaleźć za 25 zł miesięcznie. Z kolei najtańsze abonamenty czy ewentualnie subskrypcje z nielimitowanymi rozmowami komórkowymi i stacjonarnymi, nielimitowanymi wiadomościami SMS/MMS i do kilkunastu GB transferu danych, kosztują 19-20 zł miesięcznie.

Znajdźmy więc takie oferty, w których dla czterech numerów na jednym koncie, nie zapłacimy więcej niż 20 zł za numer miesięcznie. Do tego na każdym numerze pełen no limit na rozmowy i wiadomości i minimum 10 GB transferu danych.

W zasięgu Orange

W zasięgu Orange najlepszą ofertą będzie subskrypcja w nju mobile. Inne korzystne rozwiązanie dla rodzin jest w Orange Flex, ale tam przy czterech numerach w najtańszym pakiecie zapłacimy 95 zł miesięcznie, czyli po 23,75 zł za numer (ponad 10 GB na numerze).

W nju mobile, za każdy numer na koncie będzie to koszt 19 zł miesięcznie. Na każdym dostaniemy pełne no limit na rozmowy i wiadomości oraz 60 GB transferu danych (120 GB po pół roku, 150 GB po roku i 180 GB po dwóch latach stażu).

W zasięgu Play

W zasięgu Play nie ma dedykowanej opcji, spełniającej nasze kryteria, ale skoro wspomniałem o Orange Flex wyżej, to tu nadmienię, iż w Virgin Mobile abonament za cztery numery na jednym koncie kosztuje 90 zł miesięcznie, czyli 22,50 zł za numer - na każdym po 40 GB transferu danych miesięcznie.

W zasięgu Plus

Tutaj mamy opcję wykupienia 4 numerów w abonamencie Plush. Wystarczy wybrać pakiet za 25 zł miesięcznie i dobrać do niego trzy numery i za każdy zapłacimy 20 zł miesięcznie. W ramach jednego numeru korzystamy z nielimitowanych rozmów i wiadomości oraz z 15 GB transferu danych (po dwóch latach stażu - 20 GB).

W zasięgu T-Mobile

W zasięgu T-Mobile nie ma takiej oferty, jest wprawdzie Heyah 01 za 19,99 zł miesięcznie (z limitem 20 GB), ale mają to być 4 numery na jednym koncie, a nie cztery numery z osobna. Ponadto zasięg T-Mobile to niemal 1:1 zasięg Orange.

W zasięgu Orange i Plusa

W zamian jeszcze jedna opcja dostępna w Lajt Mobile, przy czym tutaj trzeba zwrócić uwagę, iż w przypadku rodzinnego wyjazdu za granicę do krajów UE, dopłacimy 20 zł do podanych cen za każdy numer, jeśli wykorzystamy na nich poniższy limit:

Do wyboru mamy tu zasięg Orange lub Plusa. Za pierwszy numer po promocji zapłacimy 20 zł miesięcznie, a za trzy kolejne po 15 zł miesięcznie. Daje to 16,25 zł za numer, czyli najtaniej z tego zestawienia, ale miejmy świadomość tego Bonusu Krajowego.

Na każdym numerze mamy tu pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu