Telekomy

Plus też się pokusił na ofertę dla par, czyli już cała "wielka czwórka" ją ma

Grzegorz Ułan
Plus też się pokusił na ofertę dla par, czyli już cała "wielka czwórka" ją ma
44

Ledwie przedwczoraj walentynkowo prezentowałem Wam swoje zestawienie ofert dla dwojga, gdzie udało się zebrać już takowe od trzech operatorów - Nju Mobile (Orange), Play i T-Mobile, brakowało tylko Plusa, który dołączył dziś, niestety tylko dla przenoszących numer i na niezbyt korzystnych warunkach.

Niemniej, jeśli ktoś w parze z bliską osobą zastanawia się nad zmianą operatora, takie oferty przyciągają. Jak jest w przypadku Plusa? Pierwszy pakiet zachęca jedynie czterema miesiącami bez opłat.

W pakiecie mamy tylko nielimitowane rozmowy na komórki i po 2 GB na głowę. Podobnie jak T-Mobile, Plus nie zdecydował się na współdzieloną paczkę danych. Porównajmy to w naszej tabelce z poniedziałkowego zestawienia ofert dla par.

Kolejne pakiety mają już pełen no limit i większe pakiety danych.

Ten pierwszy po lewej to ten sam z pierwszego slajdu, dodatkowo ma iPla Plus za darmo. Podobnie jak dwa pozostałe, w których można skorzystać z dodatkowych pakietów iPla oraz HBO na próbę. Trzecia opcja ma jeszcze ochronę internetu, również na próbę. Do tego 120 MIN/SMS/MMS w UE w opcji za 74,99 zł. Abonament za 104,99 zł ma jeszcze dodatkowo 150 MB w roamingu UE. Wrzućmy te dwa pozostałe również do naszych tabelek.

Widać po pierwszych dwóch tabelkach, że Plus próbował wstrzelić się w tańszą cenowo opcję, niż mamy u Play i T-Mobile, ale oferując za to mniejsze paczki danych i w najtańszej wersji dając nie tylko płatne wiadomości, ale i rozmowy na stacjonarne. W ostatniej tabelce, nie dość, że mniejsze paczki danych to i cenowo mniej korzystnie od konkurencji.

Już korzystniej przedstawia się oferta typowo rodzinna z trzema kartami SIM za 129,99 zł, bo te dwie pierwsze opcje również nie zachęcają, ale pamiętajmy, że pół roku jest za darmo we wszystkich wariantach. W pierwszej mamy 23,33 zł/3,33 GB i no limit na komórkowe na osobę, wiadomości i stacjonarne płatne. W drugiej taryfie mamy 33,33 zł/6,66 GB i pełen no limit na rozmowy i wiadomości na osobę. Dopiero trzeci abonament daje radę, tu wychodzi po 43,33 zł/10 GB na osobę, pełen no limit na rozmowy i wiadomości, do tego 360 MIN/SMS/MMS i 500 MB transferu danych w roamingu oraz ochrona internetu na próbę.

Wróćmy do pierwszej oferty za 44,99 zł na miesiąc do podziału na dwie osoby. Może w pakiecie ze sprzętem będzie korzystniej? Niekoniecznie...

P9 lite, rynkowa cena jest w okolicach tysiąca złotych, w Plusie zapłacimy 36 rat po 32 zł, co da nam ostatecznie 1152 zł, natomiast Huawei Y5 II to wydatek 499,00 zł, a w Plusie zapłacimy 32 raty po 14,50 w rezultacie 522,00 zł i to po 3 latach i z mało atrakcyjnym abonamentem.

Oczywiście nie bez znaczenia jest tu program smartDOM, który liczy już 9 usług w Plusie, a niektóre wybrane z nich w połączeniu dadzą Wam spore oszczędności, ale jako osobna oferta dla dwojga na abonament komórkowy przedstawia się to jak na załączonych obrazkach powyżej.

Chyba tylko Szymon Majewski z Małgorzatą Rozenek i Radosławem Majdanem mogą obronić tę ofertę, ja nie potrafię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu