Telekomy

Netia z ofertą internetu bez opłaty za utrzymanie łącza

Grzegorz Ułan
Netia z ofertą internetu bez opłaty za utrzymanie łącza
26

Wczorajsza premiera usług łączonych Orange Love zmobilizowała chyba Netię do przedstawienia swojej oferty i ogłosili również ciekawą promocję, ciekawą przynajmniej dla klientów Neostrady w Orange - internet na sieci Orange Polska bez opłaty za utrzymanie łącza dla nowych klientów.

W Orange, jeśli nie posiadamy telefonu stacjonarnego, do opłaty za Neostradę doliczana jest nam co miesiąc kwota 29,24 zł, tzw. opłata za utrzymanie łącza.

Co przy cenie 39,90 zł daje łącznie 69,14 zł. Nowa oferta Netii przebija teraz tę od Orange. Za usługę dostępu do internetu dla nowych klientów o prędkości do 80 Mb/s zapłacicie w Netii 49,90 zł. Niestety po dwóch latach wraca standardowa opłata 69,90 zł.

Oprócz tego w kolejnej opcji, tym razem łączonej, w pakiecie z telefonem mobilnym (połączenia, wiadomości bez limitu) i transferem 4 GB, internet stacjonarny kosztuje 39,90 zł. Telefon w tym pakiecie przez pierwszy miesiąc kosztuje 1 zł, później 30 zł.

To sporo za 4 GB transferu, można było przynajmniej dać tu tę opcje w osobnej usłudze telefonu mobilnego w tej samej cenie, ale z 8 GB.

Pakiety z telewizją zaczynają się od 35 zł:

Jeśli chodzi o ofertę dla firm, opłata za utrzymanie łącza obniżona została do 1 zł, a abonament 39,90 zł, Do tego można dokupić jeszcze:

  • 2 karty SIM z 100 minutami oraz 0,5 GB za 1 zł/mies. przez 24 miesiące
  • Nielimitowane połączeniami do wszystkich krajowych sieci oraz 1 GB internetu za 14,90 zł
  • Połączenia krajowe bez limitu, SMSy i MMSy oraz 6 GB internetu za 24,90 zł

Opcja z internetem bez opłat za utrzymanie łącza na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawa, ale fakt, że po dwóch latach i tak wraca nie sprawi raczej, że przyciągnie nowych klientów. Tym bardziej klientów Neostrady, którzy chcą raczej pozbyć się na zawsze tej opłaty, a nie zrobić sobie tylko wakacje od niej. Całość sprawia wrażenie takiej szybkiej reakcji na wczorajszą premierę Orange Love. Myślę, że korzystniej byłoby odczekać te parę dni i przygotować mocniejszą odpowiedź.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu