Telekomy

Zestawienie ofert dla par u polskich operatorów komórkowych

Grzegorz Ułan
Zestawienie ofert dla par u polskich operatorów komórkowych
49

Kiedy w redakcji zapytano mnie, co przygotuje dla naszych Czytelników z okazji Walentynek, odpowiedź nie mogła być inna, jak coś od naszych telekomów. A jak Walentynki, to nie może zabraknąć zestawienie ofert dla dwojga. Już trzech operatorów zdecydowało się udostępnić dedykowaną ofertę dla dwojga, jest więc w czym wybierać.

Pokrótce opisze Wam je wszystkie, a na koniec wrzucę w tabelkę porównawczą, gdzie jaśniej i klarowniej będzie to wszystko widać.

Oferta dla par - Nju Mobile

Zaczynamy od Nju Mobile z rachunkiem, gdzie możemy wybrać ofertę dla swojego numeru podstawowego, spośród wszystkich dostępnych pakietów.

Jeśli zdecydujemy się na wybranie numeru dodatkowego, będzie on korzystał z wybranego pakietu, który wybraliśmy dla numeru podstawowego. Cena za numer dodatkowy to 9 zł, czyli w zależności od wybranej oferty płacimy, co miesiąc za numer podstawowy + 9 zł. W tabelce porównawczej zawrę już tę opłatę i zaszyję w ostateczny koszt.

Gigabajty są oczywiście do podziału, ale jeśli wytrwacie razem przez pół roku, podwoją się Wam one, po roku będzie ich 2,5 raza więcej, a po dwóch latach możecie już nie tylko świętować kolejną rocznicę, ale i cieszyć się z potrojonego pakietu GB.

Oferta dla par - Duety w Play

Play ofertę dla dwojga przygotował w dwóch wariantach na 12 miesięcy i 24 miesiące, to istotne jeśli chodzi o charakter usługi, więc w porównaniu uwzględnię obie opcje. Dla wyjaśnienia - w taryfie Formuła Duet L, nielimitowany internet oznacza 20 GB na pełnej dostępnej prędkości, później "lejek" 1 Mb/s, za to dodatkowo mają 30 dni roamingu bez limitu i 500 MB do wykorzystania w trakcie umowy na każdą kartę osobno.

W przypadku wyboru 24-miesięcznego okresu zobowiązania i przy przeniesieniu przynajmniej jednego numeru, opłata miesięczna za 2 karty SIM zostanie obniżona o 10 zł w ofercie Formuła Duet S. W wariancie rocznym tej promocji nie ma.

Oferta dla par - T2 (2w1) w T-Mobile

T-Mobile przestał promować ofertę dla dwojga na rzecz oferty z 3 kartami, ale regulamin oferty rodzinnej bez telefonu nadal uwzględnia opcję 2 w 1.

Za dwa numery z nielimitowanymi rozmowami, wiadomościami (SMS,MMS) oraz 5 GB na głowę zapłacimy 59,90 zł. Pakiet transferu możemy sobie zmienić na większy - za 10 GB zapłacimy 10 zł, za 20 GB (później "lejek" 1 Mb/s) 20 zł. Pakiet ten można zmienić na obu lub tylko na jednym numerze, ale korzysta wtedy z tego tylko jeden numer, gdyż w T-Mobile pakiety GB nie są współdzielone, jak w Play czy Nju mobile.

Porównanie ofert dla dwojga

Nju Mobile – Do komórkowych/Play – Formuła Duet S/T-Mobile - T2 (2w1)

Nju Mobile – Wszystko komórkowe/Play – Formuła Duet M/T-Mobile - T2 (2w1)+2x10 GB

Nju Mobile – Jeden na wszystko/Play – Formuła Duet L/T-Mobile - T2 (2w1)+2x 20 GB

Jak widać, ciężko konkurować tutaj z ofertą Nju Mobile, jakby nie skonstruować sobie dostępne pakiety, korzystniej zawsze wychodzi z nju, przez opcję lojalnościową - Im dłużej, tym lepiej. Nawet biorąc pod uwagę okres zobowiązania, co nie jest bez znaczenia w ofertach dla dwojga.

Oczywiście podczas wyboru musimy uwzględnić jeszcze czy decydujemy się na dokupienie smartfonów do wybranych taryf. W przypadku Nju Mobile z rachunkiem musimy wtedy doliczyć cenę smartfonów w sklepie, bądź wysokość rat, jeśli chcemy rozłożyć sobie jego koszt w czasie. U operatorów natomiast możemy wybrać sobie smartfony z dostępnej bazy modeli, ale ich ostateczny koszt często przewyższa ceny rynkowe. Tak więc, tak czy tak bez kalkulatora się nie obejdzie.

Photo: macniak/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu