Seriale

Jeden z najlepszych polskich seriali powraca: 2. sezon Odwróceni - oto, co wiemy

KK
Konrad Kozłowski
10

Liczyłem na to, ale nie wierzyłem, że stanie się faktem. Serial TVN-u Odwróceni wróci z 2. sezonem już w przyszłym roku - dziś znamy już fabułę i możemy zobaczyć główne postacie w teaserach wideo.

Powrót serialu Odwróceni bym trzymany w ścisłej tajemnicy, ale w czerwcu tego roku udało nam się ustalić, że 2. sezon faktycznie zostanie nakręcony przez TVN. Nie mam żadnych wątpliwości, że będzie to jedna z najciekawszych premier następnego rok, ponieważ mający premierę w 2007 serial często znajduje się na liście najlepszych polskich seriali, jakie powstały.

Przypomnijmy, że głównymi bohaterami Odwróconych są Paweł Sikora (Artur Żmijewski) oraz Jan Blachowski "Blacha" Robert Więckiewicz. Panowie stoją po dwóch stronach barykady - pierwszy z nich to policjant z Centralnego Biura Śledczego, zaś drugi jest gangsterem należącym do najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Początkowo próbują odwrócić się nawzajem, ale nie wszystko idzie po ich myśli i obydwaj muszą zrewidować swoje plany wobec siebie. Serial Odwróceni był prequelem filmu Świadek koronny, ale cieszył się zdecydowanie większą popularnością. Imponował rozmachem, obsadą, oprawą wizualną oraz muzyką. Dziś można go obejrzeć na Player.pl, także w jakości 4K.

Fabuła 2. sezonu Odwróceni

Nie doczekaliśmy się jeszcze żadnych materiałów wideo z nowego sezonu, ale TVN podzielił się już obszernym opisem fabuły 2. serii. Czytamy w nim, że wydarzenia będą rozgrywały się kilkanaście lat później, gdy Blacha i Sikora nie utrzymują ze sobą kontaktu. Obydwaj zajęci są własnymi życiami - Sikora jest już na emeryturze, a Blacha święci triumfy jako biznesmen i świadek koronny celebryta, który ma na swoim koncie kilka książek. Córka pierwszego z nich, Lidka (Joanna Balasz), poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej, natomiast Kasia (Eliza Rycembel) z wyróżnieniem ukończyła studia prawnicze. Jak mogliśmy się domyślać, nowa sprawa, którą zajmuje się Lidka - seria morderstw - może mieć związek z wydarzeniami z przeszłości. Warto dodać, że członkowie mafii odsiedzieli swoje wyroki i stali się legalni. Teraz Blacha i Sikora będą musieli ponownie współpracować, by przetrwać. Serial skupi się na relacjach ojców z córkami oraz pomiędzy nimi obydwoma.

Wiemy, że do swoich ról powrócą Robert Więckiewicz i Artur Żmijewski, a także Małgorzata Foremniak, Anna Dereszowska, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Andrzej Zieliński i Wojciech Zieliński. Ponadto w 2. sezonie wystąpią: Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Schuchardt, Olaf Lubaszenko i Mirosław Zbrojewicz oraz Tomasz Ziętek, Bartosz Gelner Bartosz Bielenia. Za scenariusz odpowiadają Dariusz Suska, Artur Kowalewski i Wojciech Zimiński.

Materiały z planu Odwróceni: Ojcowie i córki

Artur Kowalewski stale publikuje na Instagramie zdjęcia z planu ukazujące w akcji starych i nowych bohaterów, a w ostatnim czasie zaprezentował także krótkie teasery zapowiadające 2. sezon serialu.

https://www.instagram.com/p/Br0eVlcIz2-/

Data premiery 2. sezonu - Odwróceni: Ojcowie i córki

TVN potwierdził, że premiera nowego sezonu Odwróconych odbędzie się już wiosną 2019 roku. Serial trafi do wiosennej ramówki, co oznacza, że nowe odcinki będą ukazywały się co tydzień na antenie TVN - czy czeka nas przedpremiera w Player.pl? To niewykluczone, ale nie będziemy mieli powtórki z debiutu serialu Chyłka - Zaginięcie, który jak na razie na wyłączność dostępny jest na Player.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu