Ciekawe strony

Obserwowanie domu i dzieci staje się banalnie proste - Dropcam teraz na iOS oraz Androida

Marcin Kamiński
Obserwowanie domu i dzieci staje się banalnie proste - Dropcam teraz na iOS oraz Androida
35

Czy czasami nie mieliście potrzeby, żeby zobaczyć co dzieje się w pokoju z dzieckiem lub w domu podczas Waszej nieobecności? Z pomocą w takiej sytuacji przyjdzie Dropcam – kamera z podłączeniem do internetu, dzięki której na ekranie telefonu podejrzymy co aktualnie dzieje się w naszym mieszkaniu. Um...

Czy czasami nie mieliście potrzeby, żeby zobaczyć co dzieje się w pokoju z dzieckiem lub w domu podczas Waszej nieobecności? Z pomocą w takiej sytuacji przyjdzie Dropcam – kamera z podłączeniem do internetu, dzięki której na ekranie telefonu podejrzymy co aktualnie dzieje się w naszym mieszkaniu. Umiejętne połączenie sprzętu oraz interesującego oprogramowania sprawiło, że Dropcam odniósł wielki sukces – pierwszą partię sprzętu wyprzedano, a cały projekt uzyskał już blisko 18 milionów dolarów dofinansowania. Co takiego ma jeszcze w sobie Dropcam?

Dropcam to w zasadzie realizacja prostego pomysłu – kamery internetowej, która poprzez sieć Wi-Fi pozwala na podglądanie na ekranie smartfona obrazu z niej przekazywanego. Wykorzystać możemy to do obserwowania łóżeczka z dzieckiem w drugim pokoju lub całego domu podczas naszej wakacyjnej nieobecności. Zasadę działania poznacie na poniższym filmie.

Dropcam do działania nie wymaga komputera, do połączenia z internetem używa bezpiecznego szyfrowania, oferuje jakość HD (720p) z opcją trybu nocnego oraz wysyła alerty na iPhone’a, Androida, PeCeta lub Maca. Do tego nagrywa filmy i daje możliwość prowadzenia rozmów audio. Aby całkowicie uprościć korzystanie z Dropcam użytkownikom, producent przewidział automatyczne pobieranie aktualizacji oprogramowania przez urządzenie. Najbardziej interesujące momenty z zarejestrowanych filmów możemy łatwo dzielić ze znajomymi poprzez publikację na YouTube lub Facebooku. Przy cenie zaczynającej się już od 150 dolarów, sprzedażowy sukces przyszedł szybko.

Dropcam wraz z uzyskaniem 12 milionów dolarów dofinansowania, co daje sumę już 17,8 miliona dolarów otrzymanych wcześniej od inwestorów, wydał na świat aplikację na platformę Android. Pozwala ona, podobnie jak oprogramowanie na urządzenia z iOS, podglądać na żywo obraz z kamery oraz otrzymywać najważniejsze powiadomienia, generowane na podstawie czujnika ruchu lub wykrycia dźwięku.

Zainteresowane osoby zachęcam do obejrzenia na oficjalnej stronie urządzenia możliwości kamery na żywych przykładach. Czy widzicie wykorzystanie takich rozwiązań jak Dropcam w swoim życiu codziennym?

Źródło: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu