Ciekawe strony

Kosmiczne projekty, czyli wybieram nietypowe mockupy smartfonów

Michał Majchrzycki
Kosmiczne projekty, czyli wybieram nietypowe mockupy smartfonów
10

Tydzień temu, podczas prezentacji najciekawszych moim zdaniem mockupów iPhone’a 5 pojawiły się głosy, że tego typu teksty to sztuczne podgrzewanie atmosfery przed zbliżającą się premierą urządzenia. Niekoniecznie. Projekty po prostu przypadły mi do gustu, postanowiłem więc podzielić się nimi z czyte...

Tydzień temu, podczas prezentacji najciekawszych moim zdaniem mockupów iPhone’a 5 pojawiły się głosy, że tego typu teksty to sztuczne podgrzewanie atmosfery przed zbliżającą się premierą urządzenia. Niekoniecznie. Projekty po prostu przypadły mi do gustu, postanowiłem więc podzielić się nimi z czytelnikami Antyweba. W tym tygodniu proponuję inny przegląd - telefonów innych producentów.

Co je łączy? Raczej nie trafią do sprzedaży.

1. Na początek HTC

Projekt HTC Primus nie odbiega jakoś specjalnie od ogólnie przyjętych kanonów. Co mi się podoba w nim najbardziej podoba to kształty - widać je już na pierwszy rzut oka. Lekko wygięta obudowa wygląda moim zdaniem całkiem oryginalnie i zachęca do wzięcia w dłoń. Ciekawie prezentuje się też kamera w tylnej obudowie oraz logo firmy. Wygląd interfejsu też całkiem całkiem.

2. Znowu szkło? Ale jakie!

Przezroczyste telefony ze szkła to już dość oklepany pomysł - mam wrażenie, że trafia się w co drugim mockupie. Tutaj jednak mamy bardziej twórcze podejście - prezentowany projekt wygląda nieco bardziej realistycznie niż inne. Przede wszystkim rzuca się w oczy rozmieszczenie przycisku home i kamer - a także metalowa rama.

Wszystko bardzo ładnie opisane na jednym ze zdjęć załączonych do opisu projektu. Co ciekawe, obraz wyświetlany jest nie tylko na przednim ekranie, ale również na tylnej obudowie. W ten sposób możemy wyświetlać np. dwie tapety. Taki smartfon bardzo trafia mi do gustu.

3. Zamiast Lumii - zegarek

Co by było gdyby Nokia zamiast inwestować w Windows Phone wprowadziła własne, awangardowe rozwiązania? Rezultat mógłby wyglądać tak jak na załączonym obrazku. Smartfon na pasku, który możemy używać jak zegarek. W komplecie dwie fizyczne klawiatury, które możemy podpinać do ekranu.

Zastanawiam się, jak tego typu rozwiązanie sprawdzałoby się w rzeczywistości. W końcu, na klawiaturze można by pisać tylko jedną dłonią.

4. Telefon dla miłośników Facebooka

f-Phone? Podobne Firma Marka Zuckerberga pracuje nad własnym smartfonem. Na razie niewiele na ten temat wiadomo - a ja osobiście nie spodziewam się niczego ciekawego w tym temacie. Wystarczy mi poważna integracja z Facebookiem w iOS 6. Gdyby jednak ktoś zastanawiał się, jak mógłby wyglądać Facebook Phone, oto odpowiedź.

5. A teraz coś z zupełnie innej beczki

To jest dopiero odjazdowy pomysł. Skoro do dzwonienia potrzebna jest nam dłoń, dlaczego by z nią nie połączyć telefonu? Glove One to prototyp rękawiczki, z której można wykonywać połączenia telefoniczne. Brakuje co prawda ekranu, jednak wyobrażam sobie, że numery można wystukiwać wirtualnie palcami. Najlepiej wygląda oczywiście sposób rozmowy telefonicznej.

6. Star Trek Phone

Windows 8 Watch Phone przypomina jako żywo telefon z przygód załogi USS Enterprise. Teraz już wiemy, skąd inżynierowie z Redmond zaczerpnęli pomysł na interfejs Metro. Startrekowo wygląda nie tylko ekran główny telefonu, ale również jego obudowa z podświetlanymi przyciskami. Fajnym pomysłem jest też możliwość wyjmowania z Windows 8 Watch Phone słuchawki Bluetooth.

A na koniec iPod nano od... Nokii

Ktoś (@JustinAngel) miał naprawdę fajny pomysł. iPod nano był swojego czasu prawdziwym hitem. Zwłaszcza w połączeniu z opaskami na rękę - jako odtwarzacz i zegarek w jednym. A gdyby iPoda nano wymyśliła nie Apple, ale Nokia? No i - ma się rozumieć - z Windows Phone. Wyglądałby właśnie tak i na pewno zdobyłby sporą rzeszę użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidNokiaHTCWindows Phone