Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Kosmiczne projekty, czyli wybieram nietypowe mockupy smartfonów

MM
Michał Majchrzycki
10

Tydzień temu, podczas prezentacji najciekawszych moim zdaniem mockupów iPhone’a 5 pojawiły się głosy, że tego typu teksty to sztuczne podgrzewanie atmosfery przed zbliżającą się premierą urządzenia. Niekoniecznie. Projekty po prostu przypadły mi do gustu, postanowiłem więc podzielić się nimi z czyte...

Tydzień temu, podczas prezentacji najciekawszych moim zdaniem mockupów iPhone’a 5 pojawiły się głosy, że tego typu teksty to sztuczne podgrzewanie atmosfery przed zbliżającą się premierą urządzenia. Niekoniecznie. Projekty po prostu przypadły mi do gustu, postanowiłem więc podzielić się nimi z czytelnikami Antyweba. W tym tygodniu proponuję inny przegląd - telefonów innych producentów.

Co je łączy? Raczej nie trafią do sprzedaży.

1. Na początek HTC

Projekt HTC Primus nie odbiega jakoś specjalnie od ogólnie przyjętych kanonów. Co mi się podoba w nim najbardziej podoba to kształty - widać je już na pierwszy rzut oka. Lekko wygięta obudowa wygląda moim zdaniem całkiem oryginalnie i zachęca do wzięcia w dłoń. Ciekawie prezentuje się też kamera w tylnej obudowie oraz logo firmy. Wygląd interfejsu też całkiem całkiem.

2. Znowu szkło? Ale jakie!

Przezroczyste telefony ze szkła to już dość oklepany pomysł - mam wrażenie, że trafia się w co drugim mockupie. Tutaj jednak mamy bardziej twórcze podejście - prezentowany projekt wygląda nieco bardziej realistycznie niż inne. Przede wszystkim rzuca się w oczy rozmieszczenie przycisku home i kamer - a także metalowa rama.

Wszystko bardzo ładnie opisane na jednym ze zdjęć załączonych do opisu projektu. Co ciekawe, obraz wyświetlany jest nie tylko na przednim ekranie, ale również na tylnej obudowie. W ten sposób możemy wyświetlać np. dwie tapety. Taki smartfon bardzo trafia mi do gustu.

3. Zamiast Lumii - zegarek

Co by było gdyby Nokia zamiast inwestować w Windows Phone wprowadziła własne, awangardowe rozwiązania? Rezultat mógłby wyglądać tak jak na załączonym obrazku. Smartfon na pasku, który możemy używać jak zegarek. W komplecie dwie fizyczne klawiatury, które możemy podpinać do ekranu.

Zastanawiam się, jak tego typu rozwiązanie sprawdzałoby się w rzeczywistości. W końcu, na klawiaturze można by pisać tylko jedną dłonią.

4. Telefon dla miłośników Facebooka

f-Phone? Podobne Firma Marka Zuckerberga pracuje nad własnym smartfonem. Na razie niewiele na ten temat wiadomo - a ja osobiście nie spodziewam się niczego ciekawego w tym temacie. Wystarczy mi poważna integracja z Facebookiem w iOS 6. Gdyby jednak ktoś zastanawiał się, jak mógłby wyglądać Facebook Phone, oto odpowiedź.

5. A teraz coś z zupełnie innej beczki

To jest dopiero odjazdowy pomysł. Skoro do dzwonienia potrzebna jest nam dłoń, dlaczego by z nią nie połączyć telefonu? Glove One to prototyp rękawiczki, z której można wykonywać połączenia telefoniczne. Brakuje co prawda ekranu, jednak wyobrażam sobie, że numery można wystukiwać wirtualnie palcami. Najlepiej wygląda oczywiście sposób rozmowy telefonicznej.

6. Star Trek Phone

Windows 8 Watch Phone przypomina jako żywo telefon z przygód załogi USS Enterprise. Teraz już wiemy, skąd inżynierowie z Redmond zaczerpnęli pomysł na interfejs Metro. Startrekowo wygląda nie tylko ekran główny telefonu, ale również jego obudowa z podświetlanymi przyciskami. Fajnym pomysłem jest też możliwość wyjmowania z Windows 8 Watch Phone słuchawki Bluetooth.

A na koniec iPod nano od... Nokii

Ktoś (@JustinAngel) miał naprawdę fajny pomysł. iPod nano był swojego czasu prawdziwym hitem. Zwłaszcza w połączeniu z opaskami na rękę - jako odtwarzacz i zegarek w jednym. A gdyby iPoda nano wymyśliła nie Apple, ale Nokia? No i - ma się rozumieć - z Windows Phone. Wyglądałby właśnie tak i na pewno zdobyłby sporą rzeszę użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidNokiaHTCWindows Phone