Filmy

Zobaczcie trailer filmu Angry Birds – tak Wściekłe Ptaki zaatakują kino

Konrad Kozłowski
2

Gdy pojawiły się pierwsze plotki na temat filmu o przygodach postaci wywodzących się z gry Angry Birds sam nie wiedziałem co o tym myśleć. Okazjonalnie zdarza mi się zagłębić w jednej z wielu gier, które zainstalowałem jakiś czas temu na smartfonie, tablecie czy komputerze, ale nie określiłbym siebi...

Gdy pojawiły się pierwsze plotki na temat filmu o przygodach postaci wywodzących się z gry Angry Birds sam nie wiedziałem co o tym myśleć. Okazjonalnie zdarza mi się zagłębić w jednej z wielu gier, które zainstalowałem jakiś czas temu na smartfonie, tablecie czy komputerze, ale nie określiłbym siebie jako fana. Mimo to, czekam na ten film, bo zapowiada się całkiem nieźle.

Nie jesteśmy specjalistami od kinematografii, ale od czasu do czasu pojawiają się filmy, które wpasowują się w nasze kręgi zainteresowań. Tak było z The Social Network, Stażystami, jOBS-em czy nadchodzącym... Stevem Jobsem. Teraz nadeszła kolej na nieco mniej poważną produkcję.

Z traileru wynika, że poznamy większość najważniejszych charakterów z Angry Birds. Pojawią się także (znienawidzone) Świnie. Humor? Specyficzny dla tego typu filmu, bo będzie to typowa bajka. Nie zalatuje jednak kiczem, którego szcerze powiem, nieco się obawiałem. Podczas 180-sekundowego klipu nie dzieje się nic, co mogłoby wskazywać na konkretną fabułę filmu, oprócz tego że poznamy historię tłumaczącą dlaczego Ptaki są wściekłe. Dodam tylko, że kilka razy delikatnie się uśmiechnąłem (najbardziej spodobała mi się ekranizacja jednego z The Blues), co uznam za dobry znak.

Premiera 26. maja 2016 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Angry Birds