Moje przemyślenia

O2 jednak wybiera się na GPW - informacja oficjalna

Grzegorz Marczak
13

Kiedy Michał Brański paraduje po Warszawie w pełnym garniturze to wiedz, że coś się dzieje. I faktycznie dziś przyszła informacja od O2 oficjalnie potwierdzające planowany debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych (to ta prawdziwa giełda). Pierwsza oferta publiczna akcji Grupy o2 SA może na...

Kiedy Michał Brański paraduje po Warszawie w pełnym garniturze to wiedz, że coś się dzieje. I faktycznie dziś przyszła informacja od O2 oficjalnie potwierdzające planowany debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych (to ta prawdziwa giełda). Pierwsza oferta publiczna akcji Grupy o2 SA może nastąpić już za kilka tygodni.

Po co O2 dodatkowe pieniądze?

Zależy nam, aby akcje Grupy o2 były plasowane w możliwie najlepszym momencie, dlatego głównym wyznacznikiem najbliższych działań będzie aktualna koniunktura na rynku. Środki od inwestorów przeznaczymy na rozwój posiadanych oraz tworzenie nowych serwisów poszerzających naszą aktualną ofertę reklamową. Ponadto, nie wykluczamy przejęć interesujących podmiotów z naszej branży – komentuje Jacek Świderski, współzałożyciel i członek zarządu Grupy o2.

Złośliwy mogliby powiedzieć, że jak nie udało się sprzedać to alternatywą jest GPW, no ale złośliwców tutaj nie ma :) A przecież założyciele nie chcą się "skeszować" prawda?

Tak na poważnie będzie to bardzo ciekawy debiut i to z kliku powodów. Przede wszystkim będziemy mieli szanse poznać dokładne dane finansowe związane z 5 portalem w Polsce. Po drugie wycena o2 może w przyszłości rzutować na inne spółki wchodzące na giełdę (z branży internetowej) no i po trzecie i najważniejsze bardzo interesująca będzie wycena spółki i reakcje giełdy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Interneto2portale