65

Nowy wygląd YouTube już do przetestowania

Dla niektórych osób YouTube już dawno zastąpił telewizję. Poziom i ilość zamieszczanych tam materiałów rośnie z dnia na dzień/ Choć ja jeszcze z telewizji nie zrezygnowałem, to każdego dnia odwiedzam główną stronę YouTube, by przejrzeć ostatnio dodane filmy z listy moich subskrypcji. Aktualna wersja portalu YouTube jest naprawdę dobra, lecz nadchodzi jeszcze lepsza. Strona główna […]

Dla niektórych osób YouTube już dawno zastąpił telewizję. Poziom i ilość zamieszczanych tam materiałów rośnie z dnia na dzień/ Choć ja jeszcze z telewizji nie zrezygnowałem, to każdego dnia odwiedzam główną stronę YouTube, by przejrzeć ostatnio dodane filmy z listy moich subskrypcji. Aktualna wersja portalu YouTube jest naprawdę dobra, lecz nadchodzi jeszcze lepsza.

Strona główna nareszcie wygląda jak powinna – jasny kolor tła nadaje efektu przejrzystości, a nawigowanie jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej. Elementy strony nabrały nieco bardziej kanciastych kształtów, co przypuszczalnie nawiązuje do stylu nowego Windows 8. W centrum strony dostępny jest odpowiednik News Feeda z Facebooka, gdzie widoczne są filmy z trzech kategorii, które możemy wybrać w nowym menu po lewej:

  • Strona główna – zawiera filmy z naszych subskrypcji oraz te rekomendowane na ich podstawie
  • Wybrane dla Ciebie – filmy rekomendowane na podstawie tych, które już oglądaliśmy
  • Moje subskrypcje – lista filmów z naszych subskrypcji w kolejności chronologicznej
  • Społecznościowe – lista filmów polecanych, lub obejrzanych przez inne osoby z takich portali jak Google+, Twitter czy Facebook

Ponad menu „Aktywność” dostępne są także linki: do naszego profilu, filmów na liście „Do obejrzenia”, nasza historia i playlisty. Co ważne, od teraz wszystkie te listy są prezentowane właśnie w postaci News Feeda – w porównaniu do wcześniejszej wersji, jest o wiele lepiej.

Każda z pozycji na liście „Moje subskrypcje” posiada teraz także małe menu kontekstowe, ukryte pod przyciskiem w prawym rogu ramki. Tam możemy ukryć konkretną aktywność, wyświetlić filmy tylko z kanału, z którego pochodzi wideo, a także wycofać subskrypcję.

Podstrona filmów wideo również uległa zmianie – zniknęły szare akcenty kolorystyczne, cała strona została utrzymana w przejrzyście białej konwencji. Nareszcie zniknął także ciemniejszy pasek tła, przy opcji większego okienka z wideo, a samej zmianie rozmiaru towarzyszy od teraz miła dla oka animacja przemieszczania się elementów strony.

Po lewej stronie wideo widoczne są niewielkie ikonki – dzięki nim, na podstronie z filmem możliwe jest także przywołanie menu z głównej strony – to zdecydowanie przyspieszy poruszanie się po serwisie.

Aby móc wypróbować nową wersję YouTube, należy wykonać poniższe czynności:

1. Przejść w nowej karcie na YouTube.pl
2. Wczytać konsolę przeglądrki:
* Chrome – Ctrl+Shift+J (Windows/Linux/ChromeOS) lub Command-Option-J
* Firefox – Ctrl+Shift+K (Windows/Linux) lub Command-Option-K dla komputerów Mac
* Opera – Ctrl+Shift+I for (Windows/Linu) lub Command-Option-I dla komputerów Mac, i wybrać „Konsola”
* Internet Explorer – wcisnąć F12 i wybrać „Konsola”.

3. Wkleić poniższy kod:
document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=u8uWhAyPa3U; path=/; domain=.youtube.com";window.location.reload();

4. Wcisnąć Enter i zamknąć konsolę.

By przywrócić poprzedni wygląd, należy powtórzyć powyższe czynności, wklejając kod:
document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=; path=/; domain=.youtube.com";window.location.reload();

Jak Wam się podoba nowy wygląd YouTube’a?

Źródło: GoogleSystem.

Aktualizacja: Osoby, którym pojawiał się komunikat o błędzie, proszę o ponowne skopiowanie kodu. WordPress nam nieco namieszał z niektórymi znakami :)