Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Nowy wygląd YouTube już do przetestowania

KK
Konrad Kozłowski
65

Dla niektórych osób YouTube już dawno zastąpił telewizję. Poziom i ilość zamieszczanych tam materiałów rośnie z dnia na dzień/ Choć ja jeszcze z telewizji nie zrezygnowałem, to każdego dnia odwiedzam główną stronę YouTube, by przejrzeć ostatnio dodane filmy z listy moich subskrypcji. Aktualna wersja...

Dla niektórych osób YouTube już dawno zastąpił telewizję. Poziom i ilość zamieszczanych tam materiałów rośnie z dnia na dzień/ Choć ja jeszcze z telewizji nie zrezygnowałem, to każdego dnia odwiedzam główną stronę YouTube, by przejrzeć ostatnio dodane filmy z listy moich subskrypcji. Aktualna wersja portalu YouTube jest naprawdę dobra, lecz nadchodzi jeszcze lepsza.

Strona główna nareszcie wygląda jak powinna - jasny kolor tła nadaje efektu przejrzystości, a nawigowanie jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej. Elementy strony nabrały nieco bardziej kanciastych kształtów, co przypuszczalnie nawiązuje do stylu nowego Windows 8. W centrum strony dostępny jest odpowiednik News Feeda z Facebooka, gdzie widoczne są filmy z trzech kategorii, które możemy wybrać w nowym menu po lewej:

  • Strona główna - zawiera filmy z naszych subskrypcji oraz te rekomendowane na ich podstawie
  • Wybrane dla Ciebie - filmy rekomendowane na podstawie tych, które już oglądaliśmy
  • Moje subskrypcje - lista filmów z naszych subskrypcji w kolejności chronologicznej
  • Społecznościowe - lista filmów polecanych, lub obejrzanych przez inne osoby z takich portali jak Google+, Twitter czy Facebook

Ponad menu "Aktywność" dostępne są także linki: do naszego profilu, filmów na liście "Do obejrzenia", nasza historia i playlisty. Co ważne, od teraz wszystkie te listy są prezentowane właśnie w postaci News Feeda - w porównaniu do wcześniejszej wersji, jest o wiele lepiej.

Każda z pozycji na liście "Moje subskrypcje" posiada teraz także małe menu kontekstowe, ukryte pod przyciskiem w prawym rogu ramki. Tam możemy ukryć konkretną aktywność, wyświetlić filmy tylko z kanału, z którego pochodzi wideo, a także wycofać subskrypcję.

Podstrona filmów wideo również uległa zmianie - zniknęły szare akcenty kolorystyczne, cała strona została utrzymana w przejrzyście białej konwencji. Nareszcie zniknął także ciemniejszy pasek tła, przy opcji większego okienka z wideo, a samej zmianie rozmiaru towarzyszy od teraz miła dla oka animacja przemieszczania się elementów strony.

Po lewej stronie wideo widoczne są niewielkie ikonki - dzięki nim, na podstronie z filmem możliwe jest także przywołanie menu z głównej strony - to zdecydowanie przyspieszy poruszanie się po serwisie.

Aby móc wypróbować nową wersję YouTube, należy wykonać poniższe czynności:

1. Przejść w nowej karcie na YouTube.pl
2. Wczytać konsolę przeglądrki:
* Chrome - Ctrl+Shift+J (Windows/Linux/ChromeOS) lub Command-Option-J
* Firefox - Ctrl+Shift+K (Windows/Linux) lub Command-Option-K dla komputerów Mac
* Opera - Ctrl+Shift+I for (Windows/Linu) lub Command-Option-I dla komputerów Mac, i wybrać "Konsola"
* Internet Explorer - wcisnąć F12 i wybrać "Konsola".

3. Wkleić poniższy kod:
document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=u8uWhAyPa3U; path=/; domain=.youtube.com";window.location.reload();

4. Wcisnąć Enter i zamknąć konsolę.

By przywrócić poprzedni wygląd, należy powtórzyć powyższe czynności, wklejając kod:
document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=; path=/; domain=.youtube.com";window.location.reload();

Jak Wam się podoba nowy wygląd YouTube'a?

Źródło: GoogleSystem.

Aktualizacja: Osoby, którym pojawiał się komunikat o błędzie, proszę o ponowne skopiowanie kodu. WordPress nam nieco namieszał z niektórymi znakami :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubenowy youtube