Moje przemyślenia

Nowy wygląd wiadomości na Facebooku, a to nie jedyna zmiana która nas czeka

Konrad Kozłowski
Nowy wygląd wiadomości na Facebooku, a to nie jedyna zmiana która nas czeka
16

Zapowiedziane zmiany w wyglądzie wiadomości są już powoli wprowadzane dla polskich użytkowników. Niezmiernie mnie to ucieszyło, bo nareszcie zarządzanie rozmowami jest o wiele łatwiejsze i szybsze, a w dodatku obsługiwane są skróty klawiaturowe. Jest to jedna z ważniejszych zmian wprowadzonych na po...

Zapowiedziane zmiany w wyglądzie wiadomości są już powoli wprowadzane dla polskich użytkowników. Niezmiernie mnie to ucieszyło, bo nareszcie zarządzanie rozmowami jest o wiele łatwiejsze i szybsze, a w dodatku obsługiwane są skróty klawiaturowe. Jest to jedna z ważniejszych zmian wprowadzonych na portalu w ostatnim czasie, ale może okazać się, że jeszcze większa dopiero przed nami.

Pod koniec sierpnia Facebook zapowiedział wdrożenie nowego prezentowania skrzynki odbiorczej i aż do końcówki października musieliśmy zaczekać na jej dostępność, ale... warto było. Zazwyczaj rozmowę prowadzimy więcej niż z jedną osobą i dotychczas przełączanie się pomiędzy konwersacjami było dość kłopotliwe (niektóre osoby nie korzystają bowiem z funkcji chatu). Jakimś rozwiązaniem było otwieranie tych rozmów w kolejnych kartach przeglądarki, lecz nie należało ono do najprzyjemniejszych.

Zmianie wizualnej uległy także opcje wysyłanej wiadomości - załączanie plików i zdjęć oraz opcja wysłania wiadomości po kliknięciu na "Enter". Jednak to co najbardziej mi się spodobało to skróty klawiszowe. By ujrzeć ich listę należy będąc w sekcji wiadomości jednocześnie nacisnąć Alt i Q (Control Q na Makach). Osobiście najczęściej zacząłem korzystać ze skrótu pozwalającego na utworzenie nowej wiadomości (Alt + c). Pozostałe niestety nie są tak poręczne ze względu na spore oddalenie od siebie klawiszy.

Niezwykle elektryzującą informacją (The Next Web) okazała się jednak ta, która mówi, że Facebook testuje aktualnie zupełnie nowy układ górnego paska nawigacyjnego - ikonki odpowiedzialne za trzy rodzaje powiadomień (zaproszenia, wiadomości, notyfikacje) miałyby znaleźć się po prawej stronie.

Czym taka zmiana mogłaby być uzasadniona? Czy faktycznie zostanie wprowadzona? Na odpowiedzi na te pytania pozostaje nam jedynie cierpliwie zaczekać.

Źródła grafik: Facebook, TheNextWeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook