Moje przemyślenia

Nowy sposób prezentacji zdjęć na Facebooku - zapowiada się całkiem nieźle

KK
Konrad Kozłowski
15

Zdjęcia są bardzo ważnym elementem każdego portalu społecznościowego, a szczególne tego, którego serwery przetrzymują dane 900 milionów ludzi. Fotografii przybywa każdego dnia i zarządzanie nimi czy ich przeglądanie stanowi nie lada wyzwanie przy takiej ilości, dlatego Facebook znalazł nowy sposób n...

Zdjęcia są bardzo ważnym elementem każdego portalu społecznościowego, a szczególne tego, którego serwery przetrzymują dane 900 milionów ludzi. Fotografii przybywa każdego dnia i zarządzanie nimi czy ich przeglądanie stanowi nie lada wyzwanie przy takiej ilości, dlatego Facebook znalazł nowy sposób na prezentowanie zdjęć, czy lepszy?

Zapowiedziane wczoraj zmiany są jeszcze w końcowej fazie "dopieszczania", więc udostępnienie nowej funkcji dla wszystkich użytkowników jeszcze chwilę zajmie. Jednak na opublikowanych grafikach możemy dostrzec najważniejsze zmiany - zdjęcia będą układane w mozaikę i możliwe będzie wyróżnienie wybranych zdjęć na tle pozostałych, czyniąc je nieco większymi.

Ułatwione zostanie także polubienie, skomentowanie i edycja zdjęcia, dzięki wyskakującym opcjom, które ukazują się po najechaniu na poszczególne zdjęcie kursorem. Również wygląd albumów przybierze nieco bardziej podobny wygląd to Osi Czasu, która dostępna jest już na większości profilów użytkowników.

To wszystko jednak nie jest zmianami innowacyjnymi. Wyraźnie widać, że prezentacja zdjęć wewnątrz albumu przypomina to co widzimy na co dzień w Google+. Od jakiegoś czasu odnoszę również wrażenie, że włodarze Facebooka nie za bardzo wiedzą, jaki kierunek obrać ze zmianami w serwisie. Do pewnego momentu, niemalże każdy element portalu wymagał poprawek i zmian. Wydaje się, że najważniejsze próby użytkowników zostały spełnione i jedyne co pozostało do zrobienia to drobne zmiany kosmetyczne w wyglądzie strony. A może jednak jest zupełnie odwrotnie i jest coś, co programiści Facebooka zdołali pominąć?

Ja jeszcze nie doczekałem się tych zmian na swoim koncie, dajcie znać jeżeli u Was jest już ta nowość dostępna.

Źródło: 1, 2; foto: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook