Felietony

Elektryczny skuter BMW - niepotrzebny prototyp? Raczej skuteczna metoda na miejskie korki

Marcin Kamiński
Elektryczny skuter BMW - niepotrzebny prototyp? Raczej skuteczna metoda na miejskie korki
33

Na łamach Antyweb staramy się Wam prezentować informacje i materiały dotyczące nowych technologii w motoryzacji – wszak wszyscy korzystamy z niej na co dzień w większym czy mniejszym stopniu. Czy jednak wspominane przez nas często samochody hybrydowe czy elektryczne są najlepszym rozwiązaniem na bol...

Na łamach Antyweb staramy się Wam prezentować informacje i materiały dotyczące nowych technologii w motoryzacji – wszak wszyscy korzystamy z niej na co dzień w większym czy mniejszym stopniu. Czy jednak wspominane przez nas często samochody hybrydowe czy elektryczne są najlepszym rozwiązaniem na bolączki zakorkowanych miast? Wydaje się, że w warunkach miejskiej dżungli jeszcze lepiej sprawdzi się elektryczny skuter, zaprezentowany przez markę BMW.

Nowy prototypowy skuter, którego skonstruowania podjęła się niemiecka marka BMW, to pojazd wręcz stworzony do poruszania się w miejskich korkach. Dzięki jednemu ładowaniu baterii, co trwa mniej więcej trzy godziny zegarowe, możemy za jednym razem przejechać dystans nawet do 100 kilometrów. Jest to zasięg, który swobodnie pozwala na dojazd z domu do pracy i powrót, po czym możliwe będzie doładowanie akumulatora w skuterze, choćby podłączając go do gniazdka elektrycznego w garażu. Jak zapowiadają twórcy, zasięg skutera można będzie skutecznie zwiększyć nawet o 20% dzięki umiejętnej jeździe, pojazd odzyskuje bowiem energię na przykład w trakcie hamowania.

Elektryczny skuter BMW C Evolution pozwala w obecnie zaprezentowanej wersji prototypowej osiągać prędkość do 120 kilometrów na godzinę, co jest wartością zdecydowanie wystarczającą na obszarze zabudowanym. Sam skuter wygląda dosyć przeciętnie i nie zwraca przesadnie na siebie uwagi ze względu na nietypowy silnik i napęd.

Propotypowy skuter elektryczny C Evolution marki BMW to obecnie jedynie projekt i nie wiadomo, czy niemiecki producent samochodów zdecyduje się na rozpoczęcie masowej produkcji. Tajemnicą jest również cena. Czy Was elektryczny skuter zainteresowałby ze względu na niskie koszty przejazdów jako środek transportu w mieście? Czekamy na Wasze komentarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

bmw