Google

Nowy Nexus 5 na zdjęciach. Wygląda nieźle

Konrad Kozłowski
Nowy Nexus 5 na zdjęciach. Wygląda nieźle
29

Po tym jak w zeszłym tygodniu po Sieci zaczęły krążyć rendery nowego Nexusa 5 od LG, dziś, z samego poniedziałku doczekaliśmy się swojego rodzaju przełomu. Nareszcie możemy ujrzeć prawdziwe urządzenie na zdjęciu i choć prawie na pewno nie jest to wersja ostateczna i mamy do czynienia z prototypem, t...

Po tym jak w zeszłym tygodniu po Sieci zaczęły krążyć rendery nowego Nexusa 5 od LG, dziś, z samego poniedziałku doczekaliśmy się swojego rodzaju przełomu. Nareszcie możemy ujrzeć prawdziwe urządzenie na zdjęciu i choć prawie na pewno nie jest to wersja ostateczna i mamy do czynienia z prototypem, to jednak ogólny zarys tego co nas czeka już mamy.

Niestety jest to tylko i wyłącznie jedno zdjęcie prezentujące tylny panel, dlatego nie zobaczymy nowego Nexusa 5 w całej okazałości. Najważniejsze zmiany względem pierwszych wersji pojawią się jednak właśnie tutaj, o czym świadczy wypukła obudowa wokół obiektywu aparatu, rzekomo znajdujący się poniżej czytnik linii papilarnych (co byłoby zgodne w wizją LG odnośnie włączników na tylnym panelu) oraz głośnik, dioda doświetlająca i napis "Nexus".

Wygląd urządzenia na zdjęciu pokrywa się z tym, co mogliśmy zobaczyć na wspomnianych renderach, więc prawdopodobieństwo tego, że oglądamy fotografie bliskiego ukończenia lub skończonego produktu jest już naprawdę bardzo wysokie. Temat Nexusa 5 nowej generacji powraca regularnie od kilku tygodni, co pozwala przypuszczać, że do jego premiery jest już naprawdę blisko.

Co jeszcze wiemy na temat nowych Nexusów? Tak, "nowych", bo oprócz smartfonu od LG czeka nas także premiera urządzenia do Huwei. Oto co o nich wiemy:

Nexus 5 2015:

Nexus od LG ma mierzyć 146,9 x 72,9 x 8/9,8 mm. Zastosowanie znajdzie tutaj wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala. Jeżeli te informacje się potwierdzą, będziemy prawdopodobnie świadkami debiutu nowego Nexusa 5. Pierwsza generacja tego modelu była bardzo chwalona, więc już na starcie urządzenie powinno dostać spory kredyt zaufania od użytkowników.

Huwawei Nexus:

Drugi z Nexusów sygnowany logo Huawei będzie posiadał 5,7-calowy wyświetlacz. Nie będzie to zatem urządzenie tak duże jak ubiegłoroczny Nexus 6 (którego mam i bardzo sobie chwalę, bo to kawał solidnego sprzętu). Odbije się to korzystnie na wymiarach, które mają wynieść 159,4 x 78,3 x 6.6/8.5 mm. Widać, że Huawei Nexus ma być cieńszy od tego od LG. Z czego będzie wynikała ta różnica? Czyżby Koreańczycy zastosowali większe baterie? A może coś jeszcze innego?

Jak długo jeszcze będziemy musieli oczekiwać na oficjalne debiuty obydwu smartfonów? Niestety odnośnie daty premier lub wspólnej premiery nie mówi się zbyt wiele, dlatego coraz częściej za dogodny termin wskazuje się nadchodzące targi IFA w Berlinie, które wystartują z samego początku września.

P.S. Czy Wam też nowy Nexus z tyłu przypomina niektóre modele Lumii? Choć odrobinę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu