Apple

Nowy Mac Mini 5 razy szybszy od poprzednika. Firma po 4 latach odświeża zapomnianą serię

Paweł Winiarski
Nowy Mac Mini 5 razy szybszy od poprzednika. Firma po 4 latach odświeża zapomnianą serię
9

Nowy Mac Mini na pewno zniknie w cieniu MacBooka Air z ekranem Retina, natomiast chyba wiele osób będzie zaskoczonych tym, że amerykańska firma zdecydowała się na odświeżenie tej serii - dla przypomnienia, ostatni Mac Mini zadebiutował w 2014 roku. Jeśli nie wiecie co to Mac Mini - to Mak zamknięty...

Nowy Mac Mini na pewno zniknie w cieniu MacBooka Air z ekranem Retina, natomiast chyba wiele osób będzie zaskoczonych tym, że amerykańska firma zdecydowała się na odświeżenie tej serii - dla przypomnienia, ostatni Mac Mini zadebiutował w 2014 roku. Jeśli nie wiecie co to Mac Mini - to Mak zamknięty w malutkiej skrzyneczce.

Nowa wersja sprzętu dostępna będzie w wykończeniu space gray, największe zmiany są jednak w środku. Komputer otrzymał 6-rdzeniowy procesor ostatniej generacji, do 64GB pamięci RAM i do 2TB dysku SSD.

Z tyłu znajdziemy cztery porty Thunderbolt 3, port HDMI oraz porty USB-A. Podobnie jak nowy MacBook Air, obudowa Maca Mini wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Za wersję z 8GB pamięci RAM i 128 GB SSD zapłacicie 799 dolarów. Zamówienia przedpremierowe można składać już dziś, sprzęt będzie wysyłany od 7 listopada.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu