Technologie

Nowy iRobot Roomba i Scooba już od czerwca w Polsce

GU
Grzegorz Ułan
12

Nie tak dawno, bo miesiąc temu, dzieliliśmy się z Wami obszerną recenzją iRobot 790, a na dzisiejszej konferencji w Warszawie, polski dystrybutor DLF, zaprezentował nowe jego wersje - Roomba z serii 800 oraz robota myjącego Scooba 450. Jeśli chodzi o roboty sprzątające Roomba, w nowej wersji skup...

Nie tak dawno, bo miesiąc temu, dzieliliśmy się z Wami obszerną recenzją iRobot 790, a na dzisiejszej konferencji w Warszawie, polski dystrybutor DLF, zaprezentował nowe jego wersje - Roomba z serii 800 oraz robota myjącego Scooba 450.

Jeśli chodzi o roboty sprzątające Roomba, w nowej wersji skupiono się nad wprowadzeniem rozwiązań optymalizujących ich pracę. Głównym ich elementem jest technologia sprzątania AeroForce z nowym silnikiem, zbiornikiem, szczotkami oraz nowym akceleratorem przepływu powietrza. Sam silnik generuje moc ssącą 5 razy większą niż w poprzedniej, opisywanej przez nas, wersji robota.

Wszystkie te usprawnienia pozwoliły zwiększyć efektywność zbierania zabrudzeń o 50%. Co ciekawe, cena nie zmieniła się przy tym i za iRobot Roomba 870 zapłacimy 2 699 zł, a iRobot Roomba 880 – 3 099 zł. A z tego, co zrozumiałem różnią się tylko liczbą latarni w zestawie.

Kolejną prezentowaną nowością był iRobot Scooba 450, robot myjący podłogi wyłącznie czystą wodą. Tego modelu nie mieliśmy na testach, a wydaje mi się, że jest ciekawszą opcją, samo zebranie zabrudzeń nie załatwia tematu sprzątania, trzeba te powierzchnie jeszcze umyć.

Wydaje mi się, że całą robotę iRoobota Roomba wolałbym sam wykonać, tylko żeby umył to później iRobot Scooba:) (pomijam tu kwestie ceny, nadal jest wysoka, ale jeśli miałbym takie wolne środki, to bardzo chętnie).

Tutaj system sprzątania opiera się na trzech cyklach. Najpierw zamiatanie i zwilżanie, aby namoczyć zaschnięte plamy. Później mamy szorowanie i zasysanie szczotkami przy 600 obrotach na minutę, w tym samym też czasie zamontowana ssawka zbiera zabrudzoną wodę z podłogi. Na koniec osuszanie.

W jakim czasie iRobot Scooba umyje nam w ten sposób podłogę? W zależności od powierzchni będzie to 40 minut przy metrażu do 28 m2, jeśli mamy do umycia mniej niż 14 m2 wystarczy 20 minut. Oczywiście Scooba kompatybilny jest z robotami Roomba, więc możemy korzystać z jednej wirtualnej ściany do tych dwóch urządzeń.

Na koniec cena, podobna do robotów sprzątających, a mianowicie 2 699 zł. Jeśli dostaniemy do testów ten model robota myjącego, oczywiście również dokładnie go przetestujemy i podzielimy się z Wami również obszerną recenzją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: