Apple

Nowy iPhone automatycznie dostosuje głośność rozmowy? Apple opatentował nowy pomysł

Marcin Kamiński
Nowy iPhone automatycznie dostosuje głośność rozmowy? Apple opatentował nowy pomysł
5

Czy współczesne telefony komórkowe marki Apple nie mogłyby automatycznie dostosowywać głośność prowadzonej przez nas rozmowy do odległości słuchawki od naszego ucha? Pomysł wydaje się tak prosty, że niemożliwe, aby nie skorzystano z niego wcześniej. A jednak! Apple dopiero teraz opatentowało w Amery...

Czy współczesne telefony komórkowe marki Apple nie mogłyby automatycznie dostosowywać głośność prowadzonej przez nas rozmowy do odległości słuchawki od naszego ucha? Pomysł wydaje się tak prosty, że niemożliwe, aby nie skorzystano z niego wcześniej. A jednak! Apple dopiero teraz opatentowało w Amerykańskim Urzędzie Patentowym taki wynalazek. Czy ujrzymy go w nowej generacji iPhone'a? Tego nie wiadomo.

Wydawać by się mogło, że smartfony Apple to całkiem sprytne urządzenia, które potrafią dostosować się do pracy w różnych warunkach. Potrafią przykładowo wyłączyć ekran dotykowy po zbliżeniu urządzenia do naszej twarzy, co skutecznie zapobiega przypadkowemu wciśnięciu klawisza. Niestety nie dzieje się podobnie z poziomem głośności - ten trzeba ustalać ręcznie, a telefon nie dopasowuje intensywności pracy głośnika do otaczających hałasów czy odległości słuchawki od ucha. To jednak ma się zmienić!

Apple w Amerykańskim Urzędzie Patentowym opatentowało nowy pomysł, kryjący się pod enigmatycznym numerem Patent No. 8,452,020. Mowa o regulowaniu głośności telefonu w zależności od odległości głośnika od naszego ucha, co sterowane będzie za pomocą specjalnego czujnika. Oznacza to po prostu tyle, że trzymając telefon blisko ucha, głośność będzie niższa. Jeśli jednak oddalimy słuchawkę od twarzy, głośność automatycznie wzrośnie, dzięki czemu powinniśmy być w stanie nadal dobrze rozumieć osobę po drugiej stronie.

Cóż, pomysł na automatyczne dopasowanie głośności telefonu wydaje mi się przydatny i na tyle prosty, że aż dziwie się, że opcja taka nadal nie jest standardem w smartfonach Apple. Funkcja z pewnością przydatna, a osoby, którym pomysł ten nie przypadnie do gustu, powinny mieć możliwość zwyczajnie wyłączyć ją w menu iOS. Mam nadzieję, że opisywane rozwiązanie zobaczymy w nadchodzącej generacji iPhone'a.

Źródło: Appleinsider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneiOS