Google

Nowy interfejs YouTube dostępny dla wszystkich

TP
Tomasz Popielarczyk
14

O nowym wyglądzie YouTube'a Grzegorz pisał już jakiś czas temu. Wtedy jednak był on dostępny tylko dla ograniczonej grupki testerów, a pozostali mogli go aktywować za pomocą prostego triku z cookies. Kalifornijski koncern właśnie oficjalnie poinformował o zmianach, które są już dostępne dla wszystki...

O nowym wyglądzie YouTube'a Grzegorz pisał już jakiś czas temu. Wtedy jednak był on dostępny tylko dla ograniczonej grupki testerów, a pozostali mogli go aktywować za pomocą prostego triku z cookies. Kalifornijski koncern właśnie oficjalnie poinformował o zmianach, które są już dostępne dla wszystkich użytkowników.

Nowy interfejs opisywał już bardzo szczegółowo Grzegorz w swoim tekście, dlatego nie będę powtarzał i wszystkich zainteresowanych odsyłam właśnie tam. Wczoraj wieczorem na oficjalnym blogu YouTube pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowego wyglądu dla wszystkich użytkowników serwisu. Tradycyjnie też Google przygotował klip wideo, na którym wszystkie zmiany zostały omówione. Zamieszczam go poniżej.

Nowinki dają się we znaki na każdym kroku - począwszy od strony głównej, poprzez podstrony z filmami i kanałami, a na szczegółach, jak przyciski w odtwarzaczu skończywszy. Każdy element (przyciski, tła, ramki itp.) został dopracowany na tyle, by całość wyglądała estetycznie była przyjemna dla oka.

Zmiany w moim odczuciu są zdecydowanie na plus. Interfejs został teraz bardzo funkcjonalnie rozplanowany, a treści podzielone na kategorie tematyczne, co jeszcze bardziej ułatwia znajdowanie ciekawych materiałów i subskrypcję wartościowych kanałów. Zasadniczo można się tylko przyczepić do tego, że elementy nie zostały rozciągnięte na całą szerokość ekranu. W efekcie po bokach zostało jeszcze sporo miejsca, które można by zagospodarować.

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma nowego interfejsu, może aktywować go ręcznie na specjalnie przygotowanej stronie, gdzie Google przygotowało wyczerpujący przewodnik po zmianach. A jak Wam się podoba ta wizualna rewolucja?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGooglewyglądinterfejs