6

Nowy dokument Michaela Moore’a tylko w sieci

Kontrowersyjny amerykański dokumentalista – Michael Moore, autor między innymi takich filmów jak „Fahrenheit 9/11” oraz „Sicko”, ogłosił ostatnio, że jego najnowszy film będzie miał premierę wyłącznie w sieci. „Slacker Uprising” to dokument, który reżyser zrealizował w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej w 2004 roku. Film dostępny będzie od 23 września przez trzy tygodnie w sieci za […]

Kontrowersyjny amerykański dokumentalista – Michael Moore, autor między innymi takich filmów jak „Fahrenheit 9/11” oraz „Sicko”, ogłosił ostatnio, że jego najnowszy film będzie miał premierę wyłącznie w sieci. „Slacker Uprising” to dokument, który reżyser zrealizował w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej w 2004 roku.

Film dostępny będzie od 23 września przez trzy tygodnie w sieci za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Dystrybucją najnowszego obrazu Michaela Moore’a zajmie się serwis Blip.tv. Natomiast w październiku dokument trafi do normalnej sprzedaży na DVD za pośrednictwem Amazon oraz wypożyczalni Netflix. Moore oświadczył, że film od początku miał być prezentem dla fanów reżysera, stąd też decyzja o rezygnacji z kinowej premiery filmu na rzecz internetu.

Trailer filmu

Michael Moore jest kolejnym twórcą, który decyduje się poddać weryfikacji internautów. Produkcja filmu kosztowało reżysera 2 mln $, dla tego też możemy wierzyć, że prędzej czy później film się zwróci nie tylko za sprawą sprzedaży, ale i różnych licencji emisyjnych. Wcześniej na takie posunięcie zdecydował się zespół Radiohead, o którym pisałem w lipcu.

Źródło wiadomości: Yahoo! News