Moje przemyślenia

Kolejne firmy reklamują się na blogach.

Grzegorz Marczak
Kolejne firmy reklamują się na blogach.
12

W sierpniu do grona reklamodawców na antyweb dołączyły dwie nowe firmy !. Nie wiem czy nie za wcześnie na tezę o tym, że blogi zostały zauważone przez reklamodawców (nie chcę zapeszyć, bo wiem że dobra passa równie szybko może się skończyć), ale odnoszę wrażenie, że coś zaczyna się zmieniać. Nie...

W sierpniu do grona reklamodawców na antyweb dołączyły dwie nowe firmy !. Nie wiem czy nie za wcześnie na tezę o tym, że blogi zostały zauważone przez reklamodawców (nie chcę zapeszyć, bo wiem że dobra passa równie szybko może się skończyć), ale odnoszę wrażenie, że coś zaczyna się zmieniać.

Nie chodzi oczywiście tylko o moje rosnące zarobki (co osobiście mnie cieszy), ale również o to, że coraz więcej blogów zaczyna samodzielnie pozyskiwać reklamodawców (znany już wszystkim przykład blogu mediafan, teraz reklamówki błyszczą już także na webstop.pl itp). Mam nadzieję, że wkrótce trend ten rozpowszechni się w naszym internecie i blogujący pasjonaci będą mieli gratyfikacje za wysiłek i zapał jak wkładają w prowadzenie swoich blogów.

Dlaczego reklama na blogach jest bardziej efektywna dla reklamodawców nie trzeba chyba tłumaczyć, jest tańsza, lepiej targetowana, nie drażni użytkowników (bo nie jest agresywna), nie ma przypadkowych kliknięć itp.

Oto nowi reklamodawcy na antyweb.pl :

Lama Media to agencja interaktywna zajmująca się zarówno tworzeniem jak i administracją serwisami WWW. Firma ta może pomóc nam w dostarczaniu treści dla naszego serwisu jak również zaplanować i przeprowadzić kampanie marketingową w internecie. To tylko niektóre z usług które świadczy Lama-media.

Drugą firmą z którą podjąłem współpracę jest Medousa Sp. z o.o (ta od fotosika, sms.pl oraz supergry.pl). Bardzo cieszy mnie, że tak duża i znana internetowa firma (20 miejsce w rankingu Megapanel jeśli chodzi o zasięg) postanowiła promować się również na Antyweb. Reklamowanym przez Medousa serwisem na moim blogu jest foreo.pl czyli miejsc w którym każdy może założyć własne forum dyskusyjne (oparte na silniku phpbb3).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogiantywebblogerzyblogowanie