Gry

Nowy "Bajtek" na Pixel Heaven 2016 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowy "Bajtek" na Pixel Heaven 2016 [prasówka]
15

Organizatorzy tegorocznego Pixel Heaven zapowiedzieli, że na imprezie pojawi się specjalny, 135. numer magazynu Bajtek, który kiedyś zapoczątkował w Polsce modę na gry komputerowe.

Bajtek na Pixel Heaven

Czwarta edycja Pixel Heaven odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w postindustrialnych halach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Na imprezie pojawią się specjalni goście, jak Peter Molyneux, bracia Oliver, Jon Hare czy Ben Daglish. W trakcie imprezy odbędzie się też największy w Polsce konkurs dla niezależnych twórców gier PIXEL.AWARDS 2016. Jedną z największych atrakcji ma być specjalny numer czasopisma „Bajtek”, kultowego tytułu od którego rozpoczęła się polska kultura medialna gier komputerowych. Ujawniono już jego okładkę, którą możecie zobaczyć powyżej. Szczegółów na temat zawartości póki co jednak nie znamy. Wstęp na imprezę ma kosztować 60 zł.

Streaming 24/7 na Facebooku

Facebook aktualizuje swoją aplikację i pozwala użytkownikom na strumieniowanie materiałów na żywo przez nieograniczony czas. Dotąd transmisje live mogły trwać co najwyżej 90 minut, co w pewnych sytuacjach mogło stanowić ograniczenie. Teraz każdy zainteresowany będzie mógł na bieżąco transmitować np. relację ze swojego miejsca pracy czy domu. Jest jednak pewne ograniczenie - tego typu nagrań nie możemy potem zapisać do odtworzenia. Najwyraźniej tego już serwery Facebooka by nie wytrzymały.

Facebook tłumaczy 200 mln słów każdego dnia

Serwis Zuckerberga dokonał ponadto ciekawego przejęcia. W rękach Facebooka znalazła się firma Two Big Ears zajmująca się dźwiękiem dla wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym od razu uruchomiono usługę Spatial Workstation, która wspierać tworzenie tego typu rozwiązań. Wbrew pozorom to niebagatelna sprawa, bo dźwięk przestrzenny podczas korzystania z gogli VR odgrywa kluczową rolę i może skutecznie podnieść (lub obniżyć) poziom immersji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu