Google

Gmail ma lepiej skalować wiadomości na małych i dużych ekranach [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Gmail ma lepiej skalować wiadomości na małych i dużych ekranach [prasówka]
2

Nowa wersja mobilnego klienta Gmaila dla Androida doczeka się zmian, które powinny tutaj się pojawić już dobry kawał czasu temu.

Gmail będzie lepiej skalować maile

Zmiany w Gmailu mają sprawić, że aplikacja zacznie lepiej radzić sobie ze skalowaniem maili (konkretnie chodzi o obsługę media queries w arkuszach CSS). Wsparcie dla Responsive Design ma przełożyć się na bardziej czytelną formę wiadomości oraz przystosowanie ich układu do ekranów urządzeń mobilnych. Oczywiście, aby tak się stało, najpierw o RWD będzie musiał zadbać nadawca. Ma to dwie strony medalu, bo na desktopach wiadomości dzięki temu będą również wyglądały lepiej, bo Gmail dopasuje je do dużej przekątnej wyświetlacza. Jednocześnie Google zapewnia, że wszelkie linki tekstowe, przyciski i im podobne, interaktywne elementy będą specjalnie powiększane, aby ułatwić użytkownikowi trafienie w nie palcem.

Aktualizacja ma zadebiutować w ciągu kilku najbliższych tygodni. Google obiecuje, że wszyscy będą mogli się cieszyć nowymi funkcjami jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Qualcomm Clear Sight

Qualcomm zapowiedział technologię Clear Sight, która ma zrobić lepszy użytek z dwóch aparatów zastosowanych w smartfonach. Rozwiązanie to ma zostać zaimplementowane w Snapdragonach 820 oraz 821 (będących de facto jedynie podkręconą wersją tych pierwszych). Wykorzysta ono zastosowane tam procesory obrazu Qualcomm Spectra. Wszystko po to, aby poprawić zakres tonalny i ostrość, a także zredukować szumy. W praktyce rozwiązanie to działa tak, jak obiektywy Leica w Huawei P9 (oraz nie-Leica w Honorze 8). Jeden z aparatów będzie zatem rejestrował zdjęcia monochromatyczne, a drugi w kolorze. Po nałożeniu ma to dawać zdecydowanie lepsze efekty niż w przypadku zdjęć wykonany pojedynczym aparatem.

Google Photos 2.0

Wracamy do Google'a. Ten wypuścił bowiem wersję 2.0 swojej aplikacji do zdjęć. Zmian nie ma jednak tak wielu, jak by wskazywała na to zmiana numeracji. Przede wszystkim podczas tworzenia nowych albumów możemy teraz ustawić sposób sortowania w nich fotografii. Dzięki temu zdjęcia będą pojawiały się od najstarszego, od najnowszego lub od ostatnio dodanego. Ponadto twórcy zaimplementowali też szereg kosmetycznych zmian i poprawek w interfejsie aplikacji. Nowe wydanie Google Photos powinno być już dostępne w sklepie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu