VOD

Nowości Showmax na sierpień 2018. Pełna lista nowych filmów i seriali

Konrad Kozłowski
Nowości Showmax na sierpień 2018. Pełna lista nowych filmów i seriali
Reklama

Bez wątpienia najważniejszą premierą tego miesiąca dla Showmaksa jest debiut nowego oryginalnego serialu "Rojst". Chciałoby się rzec, że jest to pierwsza tak poważna produkcja serwisu, dlatego odpowiedzialność spoczywa na niej przeogromna. Ale nie tylko "Rojst" pojawi się w tym miesiącu w ofercie - sprawdźcie inne nowości.

Najważniejsza premiera w sierpniu - nowy serial oryginalny "Rojst"

Zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od premiery "Rojst" - serialu serwisu Showmax zabierającego nas w lata '80. Na planie produkcji udało się zgromadzić naprawdę świetną obsadę i twórców, a zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie - w serialu wystąpili Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, a także Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Fabuła "Rojst" skupia się na młodym dziennikarzu Piotrze Zarzyckim (Dawid Ogrodnik), który jest synem działacza partyjnego.

Reklama

Będzie na własną rękę prowadzić śledztwo dziennikarskie, ale im bardziej się w nie angażuje, tym bardziej zatraca się w tytułowym bagnie. Przyczynkiem do jego działalności jest podwójne morderstwo - młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. Miejscem akcji będzie nieduże miasteczko na południowym zachodzie Polski. Pierwsze zdjęcia i zwiastun narobiły mi smaku, dlatego nie ukrywam, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji ostatnich kilku miesięcy - mamy modę na dobre polskie seriale, a "Rojst" ma potencjał na znalezienie się w ścisłej czołówce.

Z seriali, Showmax proponuje jeszcze 1. sezon "Sprawy idealnej" - czyli spin-offu "Żony idealnej". Produkcję można już oglądać co prawda w HBO Go, ale jeśli posiadacie subskrypcję na Showmax, to nie musicie dokładać ani złotówki. Dodany zostanie też 2. sezon "Dorwać małego".

Jeśli chodzi o filmy, to Showmax stawia na klasykę. Obejrzymy więc trylogię "Powrotu do przyszłości", "Super 8", "Istotę", "Ludzkie dzieci", "Bananowy czubek" i "Manhattan" Woody'ego Allen, a także "Ostre psy" Edgara Wrighta. W połowie miesiąca pojawi się "Safe House" z Denzelem Washingtonem.

Pełna lista nowości w sierpniu na Showmax:

Już dostępne:

  • Polskie kabarety - Selekcja najlepszych występów największych grup
    kabaretowych w Polsce. Rozśmieszają Kabaret Moralnego Niepokoju,
    Kabaret Ani Mru-Mru, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Grupa MoCarta i
    inni
  • Cloak & Dagger - Finał 1.sezonu 3 sierpnia
  • Egzorcysta - Finał 2.sezonu 9 sierpnia
  • Trzy dni Kondora - Finał 1.sezonu 16 sierpnia
  • The Affair - Finał 4.sezonu 20 sierpnia
  • Dziewczyny nad wyraz - Finał 2. sezonu 9 sierpnia

https://www.youtube.com/watch?v=a3yMP8jKVD8&t=33s

Nowe seriale

Rojst

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowym rojście –  bagnie, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor, producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar,  za kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Reklama

Serial będzie można obejrzeć wyłącznie w Showmax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Premiera: 19 sierpnia

Reklama

Sprawa idealna (The Good Fight) sezon 1

Żona idealna to jeden z tych kultowych seriali, które po zakończeniu emisji zostawiły wiernych fanów w nieukojonym żalu. Całe szczęście, w odróżnieniu od innych podobnych produkcji, miłośnicy prawniczych opowieści spod znaku Alicii Florrick, mogli szybko otrzeć łzy smutku. Rok po ostatnim sezonie Żony idealnej, kancelaria Lee & Lockhart powraca, choć prezentowana historia nie ma nic wspólnego z przygodami Alicii.

Pierwszy sezon Sprawy idealnej skupia się na postaci Diane Lockhart (znana z oryginału Christine Baranski), która zatrudnia w swojej kancelarii chrześnicę Maię (Rose Leslie). Życie obu pań szybko staje na głowie, ponieważ w ślad za przekrętem ojca Mai, Diane traci pracę i zostaje zmuszona do znalezienia innej kancelarii. Wkrótce wraz z Maią trafia do nowego miejsca prowadzonego przez afroamerykańskich prawników. Pracuje tam też Lucca Quinn (Cush Jumbo), dawna podwładna Diane, a później jej konkurentka.

Sprawa idealna nie odcina się od serialu, z którego wyrosła, ale jeżeli ktoś nie oglądał Żony idealnej, nie powinien czuć się zagubiony. Ton spin-offu jest nieco poważniejszy, postacie nieprzerysowane, całość mniej poprawna politycznie (pojawiają się nawet nieobecne w oryginale wulgaryzmy). Dzięki temu wszystkiemu produkcja zyskuje nieco odrębny styl, stanowiący nie zwyczajną kontynuację, a autonomiczny twór. W odróżnieniu od Żony idealnej, spin-off ma trzy protagonistki. Diane Lockhart, Lucca Quinn i Maia Rindell, dzięki wielkiej charyzmie portretujących je aktorek, skutecznie zastępują Alicię Florrick, stając się jednymi z najbardziej charakterystycznych postaci kobiecych we współczesnej telewizji. Pierwszy sezon Sprawy idealnej już 2 sierpnia na Showmax!

Premiera: 2 sierpnia

Reklama

Dorwać małego (Get Shorty) sezon 2

Pierwszy sezon serialu Dorwać małego, opartego luźno na powieści Elmore’a Leonarda (na podstawie której powstał też film z Johnem Travoltą i Genem Hackmanem) został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i widzów. Serial powraca teraz z drugą odsłoną.

Przypomnijmy – głównym bohaterem Dorwać małego jest Miles (Chris O'Dowd), przestępca na usługach Amary (Lidia Porto), wielkiej szychy kartelu. Jego codziennością jest likwidowanie dłużników i przeciwników swojej szefowej – czasem musi kogoś nastraszyć, czasem zabić, czasem zorganizować coś na boku czy ukryć zwłoki… Ot, codzienność gangstera, która niestety z dnia na dzień coraz bardziej zaczyna go nudzić. Miles ma żonę i córkę, jednak do szczęśliwej rodziny im daleko – jego kobieta odeszła do innego mężczyzny i nie chce mieć nic wspólnego ani z byłym mężem, ani z całym przestępczym światkiem. Córka jednak jest oczkiem w głowie ojca, więc gdy niespodziewanie pojawia się możliwość zaangażowania w branżę filmową, Miles bardzo chętnie z niej skorzysta. Okazuje się, że niezwykle łatwo jest zostać producentem, co podoba się zarówno jemu, jak i całej mafii, która podąża za nim jak cień – perspektywa wyprania pieniędzy poprzez inwestycję w nowo powstający film wydaje się bardzo interesująca.

Drugi sezon kontynuuje historię rozpoczętą w premierowej odsłonie. Czego możemy się po niej spodziewać? Zapewne podobnej jazdy bez trzymanki i estetyki charakterystycznej dla przewrotnego i nieoczywistego kina gangsterskiego. W serialu pojawi się kilka nowych twarzy. W produkcji zadebiutują między innymi Alex Sawyer (The End of the F***ing World) i Sonya Walger (Zagubieni). Ten pierwszy zagra Davida Oumou, aktora, który wykonuje najmizerniejsze prace do czasu, gdy pewne dziwaczne morderstwo sprawia, że światło reflektorów pada właśnie na niego, czyniąc go gwiazdą. Walger natomiast zagra Lilę z kartelu Los Angeles, który konkuruje z grupą Amary. W przeciwieństwie do przestępców z Nevady, Lila jest skuteczna bez zabijania ludzi.

To jednak nie wszystko. Do obsady dołączą również Steven Weber (Skrzydła) i Andrew Leeds (Kości), którzy otrzymają regularne role. Weber wcieli się w Lawrence’a Budda, potężnego producenta z Hollywood, który przemieszcza się po mieście helikopterem i sadzi w ogródku wyrośnięte drzewa. Choroba sprawiła, że wyłysiał, toteż nosi peruki i dokleja sobie brwi. Producent podejmie współpracę z Milesem i Rickiem przy nowym filmie. Leeds natomiast zagra agenta specjalnego FBI, Kena Stevensona, który robi z Moreweathera swojego informatora i zamierza obalić kartel narkotykowy.

Wisienką na torcie będzie z pewnością znana z Gotowych na wszystko Felicity Huffman. Wcieli się w Clarę Dillard, agentkę FBI, którą producenci opisują słowami: połączenie hippiski, terapeutki z J. Edgarem Hooverem. W 2. sezonie jej postać przejmuje śledztwo związane z organizacją przestępczą. Nowy sezon Dorwać małego już 13 sierpnia, równo z amerykańską premierą!

Premiera: 13 sierpnia

Science fiction pełną gębą

Trylogia Powrót do przyszłości (Back to the future)

Obszerna oferta science fiction w Showmax zostaje zasilona właśnie przez kolejną niezwykle mocną pozycję, a w zasadzie trzy powiązane ze sobą filmy. Minęły 33 lata, a opowieść o podróżach w czasie Marty’ego McFlya i doktora Emmetta Browna nie zestarzała się nawet odrobinę. Filmy wciąż obecne są w popkulturze, o czym co jakiś czas informują światowe media. Wystarczy przypomnieć sobie niedawną superprodukcję Stevena Spielberga Player One i auto, którym przemieszczali się bohaterowie.

W 2015 roku Jimmy Kimmel zaskoczył wszystkich, odgrywając w swoim talk show segment z filmu, podczas którego dwójka głównych bohaterów przybywa niespodziewanie z przeszłości. Christopher Lloyd i Michael J. Fox zadziwili dyspozycją – na scenie prezentowali się wybornie. Nie było to tak oczywiste, ponieważ pierwszy jest przecież już bardzo wiekowym aktorem, drugi natomiast cierpi na chorobę Parkinsona (co nie przeszkadza mu jednak kontynuować kariery aktorskiej – ostatnimi czasy pojawił się między innymi w serialu Designated Survivor). Jakiś czas później Jimmy Kimmel w rozmowie z Donaldem Trumpem wspomniał, że postać Biffa Tannena inspirowana była przyszłym prezydentem USA. Trump, nie znając kontekstu i nie wiedząc, że Biff to wyjątkowej klasy antagonista, przyjął tę informację jako komplement.

Zrealizowaną w latach 1985 – 1990 trylogię, wyreżyserowaną przez Roberta Zemeckisa, znają chyba wszyscy. Niewielu wie jednak, że pierwotnie wehikułem czasu miała być lodówka, a nie DeLoreanem, a Marty’ego McFly’a miał zagrać Eric Stoltz. Finalnie wyszło inaczej, a twórcy dokonali czegoś, czego jeszcze w kinie nie było. W sequelu udało im się powrócić do oryginalnego filmu! Kultowa seria Powrót do przyszłości to jedna z tych filmowych trylogii, które najzwyczajniej w świecie trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu, a można też oglądać raz do roku niczym wigilijnego Kevina.

Premiera: 2 sierpnia

Super 8

Grupka nastolatków z małego amerykańskiego miasteczka, podczas kręcenia filmu, jest świadkiem widowiskowej katastrofy kolejowej. Okazuje się, że wykolejony pociąg przewoził coś tajemniczego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego. Po  wypadku to „coś” wydostaje się na wolność, siejąc zniszczenie w okolicy. Grupka młodych bohaterów musi walczyć o życie, rozwiązując przy okazji swoje nastoletnie problemy. Super 8 to obraz J.J. Abramsa, wizjonera kina odpowiedzialnego za takie hity jak Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Star Trek czy serial Zagubieni.  Film spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, zostając okrzykniętym hołdem dla kina nowej przygody spod znaku Stevena Spielberga. W rolach głównych Super 8 wystąpili młodzi aktorzy, którzy nie mieli problemów z pociągnięciem opowieści do przodu. Najbardziej znana z nich, Elle Fanning, zdążyła już sobie wyrobić markę w Hollywood, występując w takich obrazach jak Czarownica, Babel czy Neon Demon.

Premiera: 2 sierpnia

Istota (Splice)

Po sukcesie filmu Cube, reżyser Vincenzo Natali chciał od razu iść za ciosem i nakręcić intrygujący obraz o eksperymentach nad ludzkim DNA. Jego projekt został jednak zatrzymany ze względu na zbyt powolny rozwój technologiczny w przemyśle rozrywkowym. Finalnie Istotę udało się zrealizować dopiero ponad 10 lat później. Historia o dwójce naukowców, którzy eksperymentując z ludzkim DNA, tworzą niepokojącą istotę, weszła do kin w 2009 roku. Film z Adrienem Brodym w roli głównej to bio-thriller w konwencji science fiction, poruszający tematy moralne i etyczne. Po zrealizowaniu Istoty Vincenzo Natali przeniósł się na stałe do telewizji, gdzie realizował odcinki takich seriali, jak Westworld, Wirus, Hannibal czy dostępny na Showmax Darknet.

Premiera: 9 sierpnia

Ludzkie dzieci (Children of Men)

Zastanawialiście się kiedyś, jakby wyglądał świat, w którym przestałyby się rodzić dzieci? Taką dystopijną przyszłość prezentuje nam Alfonso Cuarón (Grawitacja, Harry Potter i więzień Azkabanu) w filmie na podstawie powieści P. D. Jamesa z 1992 roku o tym samym tytule. Film przedstawia historię byłego aktywisty Theo Farona, który trafia na kobietę będącą w zaawansowanej ciąży. To pierwszy taki przypadek od kilkunastu lat, więc przyszła matka jest prawdziwym ewenementem. Mężczyzna postanawia chronić dziewczynę za wszelką cenę przed różnymi grupami, chcącymi wykorzystać ją do swoich celów. W roli Theo zobaczymy Clive’a Owena. Oprócz niego w filmie występują: Julianne Moore, Michael Caine, Chiwetel Ejiofor, Peter Mullan, Charlie Hunnam oraz polski aktor Jacek Koman. Ludzkie dzieci to jedna z perełek reżyserskich współczesnej kinematografii. W produkcji jest kilka niezwykle długich ujęć, bez żadnych montażowych cięć (mastershoty), w tym widowiskowa scena starcia w obozie uchodźców, która trwa ponad 6 minut.

Premiera: 23 sierpnia

Klasyka Woody’ego Allena

Bananowy czubek (Bananas)

Drugi pełnometrażowy obraz w filmografii Woody’ego Allena został zadedykowany braciom Marx i ich dziełu Kacza zupa. Reżyser zapytany kiedyś o to, dlaczego nazwał swoją produkcję Bananas, odpowiedział: „Ponieważ nie ma w nim żadnych bananów”. Film opowiada o pewnym sympatycznym, acz mało atrakcyjnym i wciąż niezadowolonym mężczyźnie imieniem Fielding. Bohater, nie potrafiąc zaimponować dziewczynie, zaczyna karierę polityczną. Wkrótce wyjeżdża do republiki bananowej San Marcos, gdzie przyłącza się do rebelii, a po niej zostaje dyktatorem. Jak łatwo się domyślić, to dopiero początek jego perypetii.

Premiera: 30 sierpnia

Hannah i jej siostry (Hannah and her sisters)

Film Woody’ego Allena nagrodzony trzema Oscarami, z wybitnymi kreacjami Michaela Cane’a i Diane Wiest. Lee (Barbara Hershey), Hannah (Mia Farrow) i Holly (Diane Wiest) to trzy siostry, które zmagając się z życiem, próbując zrozumieć się nawzajem. Nie jest to prosta sprawa, bo różnią się prawie wszystkim, a na dodatek pojednanie utrudnia im miłość, mająca wobec nich swoje plany.  W filmie Hannah i jej siostry świetną rolę tworzy również sam reżyser, wcielający się w pewnego hipochondryka, który niespodziewanie musi odnaleźć odpowiedź na kilka ważnych pytań egzystencjalnych.

Premiera: 30 sierpnia

Mahattan

Tym razem muzą znerwicowanego nowojorczyka została Mariel Hemingway, wnuczka słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya. Mimo że aktorka nie zrobiła wielkiej kariery w Hollywood, za swoją interpretację młodziutkiej Tracy zdobyła zasłużoną nominację do Oscara. Nie jest ona jedyną kobietą w obsadzie Manhattanu. Oprócz Hemingway w filmie występują między innymi Diane Keaton i Meryl Streep. A fabuła? Tu nie będzie zaskoczeń. Po raz kolejny Woody Allen w konwencji komedii przedstawia przezabawną historię o miłości i życiu, mającą w sobie więcej mądrości niż dziesiątki poważnych melodramatów.

Premiera: 30 sierpnia

Purpurowa róża z Kairu (The Purple Rose of Cairo)

Mia Farrow i Jeff Daniels w jednym z najbardziej przewrotnych filmów Woody’ego Allena, będącym wielkim hołdem dla kinematografii. Życie nie rozpieszcza Cecili. Gburowaty mąż, nudna praca, szara rzeczywistość… Ucieczką od tego świata są regularne wizyty w kinie. Wkrótce magia kina staje się jeszcze bardziej intensywna. Podczas jednego z seansów dzieje się coś niezwykłego – Cecilia poznaje młodego romantycznego archeologa Toma. Nie jest on jednak rzeczywistą postacią, a bohaterem filmu Purpurowa róża z Kairu, który właśnie zszedł z ekranu. Woody Allen wysyła tę dwójkę w pełną przygód podróż, gdzie nic nie jest oczywiste, a surrealizm, absurd i abstrakcja są na porządku dziennym.

Premiera: 30 sierpnia

Jak zaczynali twórcy marvelowskich superprodukcji?

Ja, ty i on (You, Me and Dupree)

Chyba każdy kinoman zna braci Russo – marvelowskich tuzów odpowiedzialny za największe dzieła tej stajni, z epickim Avengers: Wojna bez granic na czele. Panowie, zanim wzięli się za wysokobudżetowe superprodukcje, specjalizowali się w mniej widowiskowym kinie. Ja, ty i on to komedia, której zarówno głównym, jak i czarnym charakterem jest Dupree (Owen Wilson), wiecznie młody trzydziestosześciolatek spędzający czas głównie na imprezach. Gdy w jego życiu pojawia się kryzys finansowy, wprowadza się do swojego dawnego, już ustatkowanego kumpla Carla (Matt Dillon) i jego żony Molly (Kate Hudson). Styl Dupree mocno kontrastuje z życiem codziennym młodego małżeństwa. Jak łatwo się domyślić, wynika z tego wiele przezabawnych sytuacji.

Premiera: 9 sierpnia

Hot Fuzz - Ostre psy (Hot Fuzz)

Edgar Wright to jeden z najbardziej pożądanych twórców filmowych naszych czasów. Jednak włodarze  Marvela i tak zdecydowali się usunąć go z fotela reżysera obrazu Ant-Man, w trakcie realizacji filmu. Całe szczęście Wrightowi udało się nadać całości estetykę charakterystyczną dla swoich dokonań. Aby lepiej poznać styl tego reżysera, warto obejrzeć chociażby Hot Fuzz – Ostre psy. Ta zwariowana brytyjska komedia opowiada o londyńskim policjancie Nicholasie Angelu (Simon Pegg), który zostaje przeniesiony do małego miasteczka, gdzie wraz ze swoim nowym, niezbyt rozgarniętym zastępcą (Nick Frost) musi rozszyfrować serię tajemniczych zdarzeń. W obrazie występują również Jim Broadbent (Atlas chmur), Paddy Considine (Peaky Blinders) i Timothy Dalton (Licencja na zabijanie).

Premiera: 9 sierpnia

Sztuka zrywania (The Break-Up)

Zanim Peyton Reed został reżyserem dwóch części marvelowskiej historii o człowieku mrówce (Ant-Man i Osa właśnie trafiają do polskich kin), specjalizował się w lekkich, ale też przewrotnych komediach. Sztuka zrywania to obraz opowiadający o parze, którą bardzo szybko zaczyna łączyć jedynie wspólne mieszkanie. Jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy nie można znieść siebie nawzajem, a mimo to codziennie trzeba oglądać swoje twarze? Czy tocząca się wojna domowa to walka jedynie o lokum, czy może o coś więcej? W głównych bohaterów tej sympatycznej komedii wcielają się Jennifer Aniston i Vince Vaughn. Aktorzy po nakręceniu filmu zostali parą, która niestety nie przetrwała próby czasu. Czyżby Sztuka zrywania miała okazać się filmem proroczym?

Premiera: 15 sierpnia

Mocne kino

Oszukana (Changeling)

Mocny obraz Clinta Eastwooda na  podstawie scenariusza napisanego przez J. Michaela Straczynskiego. Fabuła filmu oparta została na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w USA – serii porwań, molestowania i morderstw na młodych chłopcach. Przestępstwa te nazwano "Wineville Chicken Coop Murders". Samotna matka, Christine Collins (Angelina Jolie), wychowuje dziewięcioletniego syna, który niespodziewanie znika. Trwające poszukiwania nie dają rezultatu. Gdy wszyscy oprócz matki tracą nadzieję, nagle pojawia się chłopiec. Policja próbuje wmówić pani Collins że to jest jej syn, ona jednak jest pewna, że odnalezione dziecko to ktoś inny. Wkrótce znajduje potwierdzenie swoich przypuszczeń, a tajemniczy chłopiec wyjawia przerażające informacje mogące pomóc Christine namierzyć syna. Produkcja Oszukana zdobyła 3 nominacje do Oscara, w tym dla Angeliny Jolie za pierwszoplanową rolę kobiecą.

Premiera: 15 sierpnia

Safe House

Denzel Washington w roli byłego agenta CIA Tobina Frosta, który teraz jest jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie. Ryan Reynolds jako Matt Weston, młody oficer prowadzący jedną z placówek agencji wywiadowczej. Drogi obu panów przecinają się, gdy ten pierwszy zostaje przewieziony na przesłuchanie do oddziału tego drugiego. Sytuacja szybko jednak wymyka się spod kontroli, bo jednostka zostaje zaatakowana przez najemników. Walcząc o przetrwanie, Weston staje się partnerem Frosta, ale jak daleko jest w stanie się posunąć, aby przeżyć? Oprócz Reynoldsa i Washingtona w obsadzie znajdują się również Vera Farmiga, Brendan Gleeson, Sam Shepard, Robert Patrick, Liam Cunningham, Joel Kinnaman i Fares Fares. Reżyserem jest Daniel Espinosa, który wkrótce ma stworzyć widowisko o marvelowskim superbohaterze, wampirze Morbiusie z Jaredem Leto w roli głównej. Muzykę do Safe House skomponował Ramin Djawadi, znany ze ścieżki dźwiękowej do Gry o tron.

Premiera: 15 sierpnia

Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej (Jarhead)

Film na podstawie książki Anthony'ego Swofforda opisującej przeżycia autora walczącego w Arabii Saudyjskiej podczas I wojny w Zatoce Perskiej. Młody Tony (Jake Gyllenhaal), zamiast iść na studia, zainspirowany historią swojego ojca, który walczył w Wietnamie, zaciąga się do armii i wyjeżdża na misję do Zatoki Perskiej. Marzenia o wojnie i chwale weryfikuje jednak brutalna rzeczywistość. Żołnierze, zamiast walczyć, ciągle czekają. Aby zabić czas wynajdują sobie coraz bardziej dziwaczne rozrywki. Wkrótce sytuacja w obozie staje się nieco… groteskowa. Czy będą gotowi ruszyć do walki, gdy nadejdzie chwila próby? W Jarhead oprócz Gyllenhaala występują między innymi Jamie Foxx, Peter Sarsgaard, Chris Cooper, Dennis Haysbert i John Krasinski.

Premiera: 30 sierpnia

Skazany (Shot Caller)

Znacie go jako Jamie’ego Lannistera z Gry o tron. Nikolaj Coster-Waldau powraca w zupełnie innym wcieleniu. W jednej z ról drugoplanowych zobaczymy również słynnego Punishera, Jon Bernthala. Skazany to obraz opowiadający o destrukcyjnej sile więzienia. Makler giełdowy Jacob Harlon –  po tym, jak prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, zabija człowieka – trafia do placówki zamkniętej o zaostrzonym rygorze. W więzieniu rozpoczyna nowe życie, pełne brutalnych praw i reguł. Z czasem przekracza kolejne granice, trafiając do miejsca, z którego już nie ma powrotu.

Premiera: 23 sierpnia

Komedie na wakacje

Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus (De l'autre côté du lit)

Piękna Sophie Marceu powraca w przezabawnej francuskiej komedii o małżeństwie w kryzysie. On zarządza firmą budowlaną i siedzi w pracy do późnego wieczora. Ona dba o dzieci i zajmuje się domem. Ariane i Hugo nadal bardzo się kochają, ale czasami mają siebie serdecznie dość. Aby zmienić coś w swoim związku, postanawiają zamienić się miejscami. Ona zostaje bizneswoman, on przejmuje obowiązki swojej żony, które wcześniej traktował z lekceważeniem. Czy ta dziwaczna zamiana miejsc wyjdzie im na zdrowie? Film Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus początkująca artystka Pascale Pouzadoux wyreżyserowała na podstawie popularnego, fabularyzowanego poradnika dla pań.

Premiera: 2 sierpnia

Państwo młodzi: Chuck i Larry (I Now Pronounce You Chuck and Larry)

Adam Sandler i Kevin James jako dzielni strażacy i najlepsi przyjaciele, którzy muszą podjąć trudną decyzję, gdy jeden z nich zostaje wdowcem i popada w problemy finansowe. Aby otrzymać zasiłek dla par, panowie postanawiają udawać związanych ze sobą homoseksualistów. Będzie to twardy orzech do zgryzienia dla ich otoczenia, a w szczególności dla kumpli ze straży pożarnej. Reżyserem obrazu jest Dennis Dugan, który na swoim koncie ma już 8 filmów z Adamem Sandlerem w roli głównej. Co ciekawe, jednym ze scenarzystów tej niezobowiązującej komedii jest Aleksander Payne, specjalista od kina artystycznego.

Premiera: 9 sierpnia

Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty)

Opowieść o pewnej pani żyjącej z rozwodów i przebiegłym adwokacie, dorównującym sprytem pięknej oszustce, to według części krytyków jeden z najbardziej komercyjnych obrazów braci Coen. Wystarczy spojrzeć na aktorów wcielających się w dwójkę głównych bohaterów. George Clooney i Catherine Zeta-Jones to absolutny hollywoodzki top. Również fabuła tym razem nie jest mocno skomplikowana i dość przystępna dla masowego widza. Co ciekawe, scenariusz napisany przez braci Coen miał pierwotnie posłużyć innym reżyserom. Do nakręcenia filmu przemierzali się między innymi Ron Howard i Jonathan Demme, który chciał zatrudnić do głównych ról Julię Roberts i Hugh Granta.

Premiera: 23 sierpnia

Zakochany Szekspir (Shakespeare in Love)

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych oscarowych laureatów trafia właśnie na Showmax. Siedem statuetek na trzynaście nominacji to całkiem niezły wynik, choć według wielu ten film nie zasłużył na takie wyróżnienie. To właśnie za ten obraz Gwyneth Paltrow zdobyła nagrodę za rolę pierwszoplanową i właśnie tu Judi Dench zaliczyła jeden z najkrótszych występów ekranowych nagrodzonych Oscarem. Zakochany Szekspir jest też filmem, w którym swoją pierwszą wielką rolę zagrał Joseph Fiennes (brat Ralpha Fiennesa), wcielający się ostatnio w Komendanta z Opowieści podręcznej, a barwne tło aktorskie tworzą Ben Affleck, Colin Firth, Simon Callow, Geoffrey Rush i Tom Wilkinson. Dzięki olbrzymiemu rozmachowi Zakochanego Szekspira można traktować jako hołd zarówno dla Hollywood, jak i dla twórczości Williama Szekspira. Aby jak najsumienniej oddać Londyn z 1593 roku, nad scenografią pracowało 115 konstruktorów, którzy w ciągu ośmiu tygodni wykonali 17 budynków, w tym dwa teatry, tawernę, dom publiczny, rynek targowy, mieszkanie Williama Szekspira oraz liczne kręte londyńskie uliczki i zaułki.

Premiera: 30 sierpnia

Niewygodne tematy, ambitne opowieści

Zgoda

Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz i Julian Świeżewski w opowieści o miłości w nieludzkich czasach. Zgoda to obóz pracy dla  Niemców, Ślązaków i Polaków utworzony w 1945 roku przez UB. To właśnie tam zatrudnia się jako wartownik Franek, próbujący za wszelką cenę odnaleźć Annę, w której jest zakochany. To tutaj również przebywa jego przyjaciel sprzed wojny, Niemiec Erwin, również darzący dziewczynę uczuciem. Trójka ta staje przed wielkim wyzwaniem. Jak uratować miłość i zachować przyjaźń w świecie, w którym rządzi terror i zbrodnia? Film Zgoda w reżyserii młodego twórcy, Macieja Sobieszczańskiego, epatuje brutalnym realizmem, okrucieństwem i bezkompromisową dosłownością, pokazując mechanizmy zbrodniczego systemu. Obraz z pewnością spodoba się miłośnikom estetyki proponowanej przez Wojciecha Smarzowskiego.

Premiera: 15 sierpnia

Roman Polański. Ścigany i pożądany (Roman Polanski: Wanted and Desired)

W Stanach Zjednoczonych jest ścigany, we Francji pożądany. Co się wydarzyło po tym, jak Roman Polański otworzył szampana w towarzystwie pewnej trzynastolatki podczas imprezy w domu Jacka Nicholsona? Film dokumentalny nie odpowiada jasno na to pytanie, ale dobitnie zabiera głos w dyskusji na temat mrocznej przeszłości reżysera Lokatora, skupiając się na procesie sądowym, w którym Polański był oskarżony o wykorzystanie seksualne Samanthy Gailey w 1978 roku. Film ma ogromne znaczenie – Roman Polański uważa, że sprowokował jego aresztowanie w Zurychu w 2009 roku. Dokument  zdobył dwie nagrody Emmy w 2009 roku: za najlepszą reżyserię i scenariusz programu dokumentalnego, a nominowano go także w trzech innych kategoriach. Był pokazywany między innymi w Sundance (wyróżnienie za najlepszy montaż filmu dokumentalnego) oraz w Cannes (pokaz specjalny).

Premiera: 15 sierpnia

Chłopiec A (Boy A)

Chłopiec A to doceniony i nagrodzony (4 statuetki Bafta) brytyjski dramat telewizyjny z Andrew Garfieldem (Niesamowity Spider-Man, Przełęcz Ocalonych) w roli głównej. Jest on adaptacją powieści Jonathana Trigella pod tym samym tytułem. Fabuła przedstawia losy 24-letniego Jacka, który jako dziecko dopuścił się morderstwa i trafił do więzienia. Teraz wychodzi na wolność i dostaje wielką szansę od losu na odkupienie swoich win. Niestety na jego drodze pojawiają się coraz nowsze utrudnienia, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

Premiera: 23 sierpnia

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama