Felietony

Nowe strony (pages) na Faceboku wyglądają świetnie

Grzegorz Marczak
Nowe strony (pages) na Faceboku wyglądają świetnie
38

Nie śledziłem ostatnio zapowiedzi odnośnie zmian na Facebooku dlatego dzisiejsza aktualizacja stron (Facebook Pages) był dla mnie sporym zaskoczeniem. FB jak widać kontynuuje przemiany serwisu, które rozpoczął nie tak dawno od dość spory zmian jeśli chodzi o wygląd profilu użytkownika. Strony z...


Nie śledziłem ostatnio zapowiedzi odnośnie zmian na Facebooku dlatego dzisiejsza aktualizacja stron (Facebook Pages) był dla mnie sporym zaskoczeniem. FB jak widać kontynuuje przemiany serwisu, które rozpoczął nie tak dawno od dość spory zmian jeśli chodzi o wygląd profilu użytkownika.

Strony zyskały więc podgląd ostatnio dodanych zdjęć (podobnie jak profile), który wylądowały teraz na samej górze naszej strony. Zakładki z aplikacjami zostały natomiast przeniesione na lewt bok strony. Ta akurat zmian nie koniecznie może się wszystkim podobać ponieważ poprzedni wygląd z zakładkami bardziej eksponował aplikacje czy też usługi z których korzystamy i które chcemy prezentować użytkownikom naszej strony. Teraz natomiast mamy prostą i zwykła listę z aplikacjami.

Najważniejszą jednak zmianą (która na pewno ucieszy właścicieli stron) jest to, że możemy teraz włączyć naszą stronę jako nasz główny profil i robić "jako strona" dokładnie to samo co robią użytkownicy. Wygląda to tak, że teraz jako Antyweb mogę komentować inne stronę a po przejściu na Facebooku moim głównym profile jest strona Antyweba. Oczywiście możemy w każdej chwili ponownie przełączyć aby naszym głównym profilem był ten użytkownika.

Zmiana ta daje naprawdę dużo możliwości. Przede wszystkim możemy teraz komentować i wypowiadać się w imieniu "naszej firmy". Wcześniej nie było to możliwe. Ciekawie mogą też wyglądać interakcje pomiędzy stronami / firmami - dla przykładu jako Antyweb mogę teraz polubić opiniotwórczego Plotka i Pudelka :)

Do tego przełączając nasz główny profil na stronę mamy podgląd i notyfikacje o aktywnościach użytkowników na naszej stronie (a nie jak do tej pory na naszym prywatnym profilu). Ciekawy jestem czy teraz będzie można bezpośrednio przez skryptozakładkę dodać wpis prosto na stronę? Tego jeszcze nie sprawdzałem.

Nowością są też powiadomienia mailowe jakie admin strony będzie dostawał w momencie aktywności użytkowników na stronie - nie wiem czy jest to do końca to czego naprawdę potrzebuje, ale wyobrażam sobie, że dla wielu marek gdzie strony prowadzone są przez zewnętrzne agencje taka funkcja będzie przydatna.

Poza powyżej opisanymi głównymi zmianami jest zapewne wiele drobiazgów (szczególnie jeśli chodzi o wygląd i konfiguracje), których jeszcze nie wyłapałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook