Felietony

Saveup - polska aplikacja na iPhona do sprawdzania cen

Grzegorz Marczak
Saveup - polska aplikacja na iPhona do sprawdzania cen
24

Saveup to nowa Polska aplikacja na iPhona dzięki której prawdopodobnie zaoszczędzimy trochę pieniędzy podczas zakupów. Wszystko sprowadza się do zrobienia zdjęcia kodu kreskowe danego przedmiotu lub też wpisania numeru ISBN. Następnie aplikacja wyświetli nam ceny zeskanowanego przedmiotu w innych mi...

Saveup to nowa Polska aplikacja na iPhona dzięki której prawdopodobnie zaoszczędzimy trochę pieniędzy podczas zakupów. Wszystko sprowadza się do zrobienia zdjęcia kodu kreskowe danego przedmiotu lub też wpisania numeru ISBN. Następnie aplikacja wyświetli nam ceny zeskanowanego przedmiotu w innych miejscach.

Przetestowałem Saveup na książce Godina "Najmocniejsze ogniwo" (jakby ktoś chciał rzucić pracę w korporacji to ta książka jest idealna, po 50 stronach nadal nie przeczytałem o niczym więcej jak tylko o tym że korporacje są złe bo tłamszą ludzi) i muszę powiedzieć, że aplikacja działa sprawnie. Kod kreskowy został rozpoznany niemal natychmiast, po czym została mi wyświetlona lista sklepów (wszystkich dwóch) w których dostępna jest ta pozycja. Wyszło na to, że taniej nie kupię.

Natychmiast też sprawdziłem jakie wyniki pokazuje mi aplikacja Allegro, która dokładnie taką samą funkcjonalność. Okazało się, że na Allegro książkę Godina mogę dostać za ok 5 PLN taniej.

I tutaj widzę właśnie problem jaki może mieć Saveup (teraz działające w wersji testowej). Allegro zrobiło naprawdę świetną aplikację na iPhona i jeśli ktoś poszukuje naprawdę dobrej ceny to właśnie będzie ich szukał w serwisie aukcyjnym. Oczywiście nie wszystko kupuje się na Allegro i czasem ceny podane przez sprzedawców mogą być wręcz mylące. Natomiast przy większość zakupów jakich dokonujemy Allegro jest zupełnie wystarczające jako źródło informacji do zweryfikowania ceny.

Saveup może obronić się przed Allegro tym, że autorzy zamierzają wyjść z aplikacją poza Polskę, w planach jest też aplikacja na Androida. Za projektem stoi firma iTraff Technology wspierany przez fundusz speedup group

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu