Moje przemyślenia

TouchPad od HP czyli kolejny godny rywal dla iPada

GM
Grzegorz Marczak
14

Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl Długo oczekiwany tablet HP w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie zostało nazwane HP TouchPad, co nas wcale nie dziwi (o tym dlaczego – tutaj). Tablet został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 9,7-cali...Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl

Długo oczekiwany tablet HP w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie zostało nazwane HP TouchPad, co nas wcale nie dziwi (o tym dlaczego – tutaj). Tablet został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 9,7-cali i rozdzielczości 1024 x 768pikseli, oczywiście z obsługą multitouch. Nie obejdzie się bez nawiązania do iPada, który ma dokładnie taki sam ekran (tyle że IPS).

HP TouchPad ma jedynie 13,7 mm grubości. Model ten został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1,2 GHz z 512MB pamięci RAM i 16GB lub 32GBpamięci wewnętrznej (iPad jest dostępny jeszcze w wersji 64GB).
Tablet może się pochwalić także kamerą do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, slotem kart SIM, portem microUSB, żyroskopem, akcelerometrem, kompasem oraz 3G. Urządzenie posiada jeden przycisk fizyczny – usytuowany dokładnie w tym samym miejscu, co wiPadzie. Jego bateria o pojemności 6300 mAh ma pozwalać na 8 godzin pracy. Całość działa w oparciu o system operacyjny WebOS 3.0.

Dokładne wymiary urządzenia ważącego 740 g, to 242 x 190 x 13.7 mm. Wiadomo już, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje modelu – z 3G, jak i z samym WiFi. Cena nie została ujawniona


Tabletowo powstało piątego czerwca 2010 roku, będąc wtedy pierwszą i jedyną polskojęzyczną stroną internetową traktującą na temat tabletów internetowych. Strona zaistniała w sieci jako odpowiedź na ciągle rosnące zainteresowanie tego typu urządzeniami wśród Polaków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpTabletyhp touchpad